Jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Aby biustonosz był nie tylko wygodny, ale tez i odpowiednio przytrzymywał biust musi być idealnie dobrany pod względem rozmiaru. Wiele kobiet źle dobiera nie tylko wielkość miseczek, ale też i jego rozmiar ze względu na obwód pod biustem.

Reklama

biustonoszPrzy zakupie stanika musimy pamiętać, że nie może on być za mały, gdyż będzie spłaszczał i deformował nam biust. Za duży z kolei nie będzie z kolei w ogóle podtrzymywał biustu, a więc w rezultacie nie spełni oczekiwanej funkcji. Dobry biustonosz będzie nie tylko podtrzymywał i eksponował piersi, ale też sprawi, że odciążymy nasz kręgosłup, co ma szczególne znaczenie dla pań o obfitszym biuście.

Wybór odpowiedniej bielizny

Aby rozmiar biustonosza był odpowiedni na początek musimy zmierzyć obwód pod biustem. Teraz pamiętając o tym, że staniki się rozciągają musimy otrzymany pomiar zaokrąglić odpowiednio w dół, na przykład jeżeli wyszło nam 70 cm, zaokrąglamy do 65 cm. Po co to robimy? To proste, aby biustonosz dobrze się trzymał, nie może on być za luźny. Następnym krokiem jest dobór odpowiedniej miseczki. Większość z nas ma z tym problem, a czasami po prostu nam się nie chce mierzyć i kupujemy „na oko”, a to nie jest dobry pomysł, gdyż stanik stanikowi nie równy.

By miseczka była odpowiednio dopasowana i dobrana musimy zmierzyć obwód biustu na wysokości brodawek, luźno, bez zaniżania czy też zawyżania wyniku. Obie otrzymane wartości należy teraz porównać z tabelą rozmiarów. Bardzo istotne jest to, że u każdego producenta bielizny te dane mogą odrobinę się różnić, więc warto się upewnić, na przykład na stronie internetowej danego producenta czy też w wybranym sklepie z bielizną jak ta sytuacja się tam przedstawia. Pamiętajmy też, że takie teoretyczne sprawdzenie nigdy nie jest ostateczne, najważniejsze jest, aby przymierzyć kilka modeli, wtedy będziemy miały pewność o wyborze dobrego rozmiaru.

Istotnym etapem jest samo mierzenie biustonosza.

Przede wszystkim zapinamy go na pierwsze haftki, najlepiej gdy wcześniej się nachylimy do przodu. Następnie musimy ułożyć piersi w miseczkach. Ważne jest aby w miseczce zmieściła się cała pierś. Poza tym musimy się upewnić czy fiszbiny nie nachodzą na biust, a znajdują się pod nim. Ramiączka nie powinny się wpijać w skórę ramion, nie mogą one podtrzymywać całego ciężaru.

Dobrze dobrany biustonosz nie powinien być za ciasny, ale musi dobrze przylegać. Miseczki nie powinny się marszczyć, a ramiączka wbijać w skórę. Idealny stanik odpowiednio podtrzyma i wyeksponuje Twój biust. Ważną sprawą jest tutaj jeszcze aspekt zdrowotny – źle dobrany stanik może spowodować w późniejszym okresie problemy z kręgosłupem.

Stopka autorska: http://pinkangels.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz