Jak pakować bagaż do małego auta?

Wiadomo, że im większa rodzina, tym większy powinien być samochód – to oczywiste. Czasem jednak bywa tak, że rodzina się powiększa, a na większy samochód środków brak. Czy to oznacza, że nagle wszystkie rodzinne-samochodowe wycieczki odpadają? Oczywiście, że nie!

Reklama

bagażniki samochodoweIstotą sprawy jest takie spakowanie wszystkich bagaży, aby bez problemu się pomieściły, a dodatkowo, aby nie przeszkadzały pasażerom i kierowcy w bezpiecznej i komfortowej jeździe.

Dlatego właśnie, w przypadku małych samochodów, należy się pakować szczególnie ostrożnie. Miejsca, od którego warto zacząć pakowanie  to bagażniki samochodowe i bagażniki dachowe. Nie jest prawdą, że trumna nie zmieści się na mały samochód i że można ją zamontować tylko na dużym. Przeciwnie! Im mniej miejsca w aucie, tym bardziej jest to praktyczne rozwiązanie. Jeśli wybieramy się na narty, możemy je umieścić na takim właśnie bagażniku, jeśli nie, to możemy do pojemnika schować większość ubrań – same plusy. Do tylnego bagażnika można schować większe bagaże, typu walizki – warto w tym miejscu jednak zauważyć, że owe walizki nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku małego auta – nie da się ich bowiem w żaden sposób „upchać”.

Kolejna kwestia – musimy maksymalnie wykorzystać te bagażniki, aby jak najmniej rzeczy trafiło na tylne siedzenie lub na podłogę. Co prawda, małym dzieciom z tyłu nie powinny przeszkadzać koce pod ich siedzeniami, zwłaszcza, jeśli jeżdżą jeszcze w fotelikach, ale już większym pociechom może to sprawić problem.

Sytuacja komplikuje się, jeśli na wycieczkę jadą aż cztery osoby, a zabrać trzeba mnóstwo rzeczy. Nie warto jednak wtedy rezygnować z wyjazdu, a zastanowić się nad dowozem bagażu w dane miejsce. Do swojego wozu pakujemy wszystko, co się da, a następnie, na przykład przesyłką konduktorską dosyłamy kolejną torbę. I tak samo z powrotem.

Jest to jednak sytuacja skrajna, w zdecydowanej ilości przypadków duża rodzina pomieści wszystko w swoim małym samochodzie. Czasem będzie tylko trzeba odpuścić jedną kurtę i czwartą parę butów.

Stopka autorska: bagażniki samochodowe – http://www.bagazniki.net/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz