Jak powinny wyglądać imprezy dla dzieci?

To nie jest prosta sprawa. Trzeba pomyśleć o rozrywce, jedzeniu, a przede wszystkich powściągnąć własne ambicje, oczekiwania i cały czas się kontrolować.

Po pierwsze: trzeba pamiętać, że imprezy dla dzieci są dla dzieci, a nie dla rodziców, dziadków, krewnych i znajomych królika.

Co z tego wynika? To, że wszystkie działania podejmowane w związku z organizacją takiej imprezy powinny być nakierowane na dobre samopoczucie dzieci. Dorośli powinni też ograniczyć swoje zwyczajowe aktywności imprezowe, a więc zrezygnować na ten jeden raz z alkoholu czy przygotowywania ciężkostrawnych potraw. Powinni pamiętać, że są na takiej imprezie jako opiekunowie swoich dzieci, a nie goście.

Po drugie: należy zastanowić się, jak wybrać jedzenie na imprezy dla dzieci. Czy mają to być tradycyjne, ciężkie potrawy połączone z masą słodyczy, czy lepiej wymyślić coś lekkiego, co da dzieciom siłę do zabawy, ale nie zamuli ich?

To ważna kwestia. Bo jeśli damy dzieciom to samo, co zwykle przygotowujemy dla dorosłych, to po pierwsze – nie będzie im to smakowało, a po drugie – mogą się po tym czuć źle. Co więcej, jeśli ulegniemy stereotypom i zaproponujemy najmłodszym całą górę słodyczy, doprowadzimy do jeszcze gorszej sytuacji. Takiej, w której dzieci będą płakać z powodu przejedzenia, przesłodzenia i zemdlenia.

Po trzecie: imprezy dla dzieci to czas bez komputera i telewizora. Zamiast zamykać je w pokoju, lepiej wypuścić na dwór.

Komputer dostępny jest na co dzień. Nie ma także potrzeby wykorzystywania w czasie imprez dziecięcych konsoli do gier. Wystarczy ruszyć głową i dać dzieciom wykorzystać wyobraźnię. Jeśli do dyspozycji jest ogród, właściwie niewiele trzeba robić. W domu – warto chwilę pomyśleć, żeby dziecięce zabawy nie doprowadziły do demolki. Albo zorganizować profesjonalną ekipę, która zadba o rozrywkę dla najmłodszych. Nie musi to być od razu klaun, mogą to być animatorzy, którzy znają mnóstwo ciekawych zabaw.

Po czwarte: zabawy dla dzieci powinny odbywać się w domu, a nie w restauracji. To uwaga skierowana zwłaszcza do tych rodziców, którzy uważają, że dziecięce urodziny do świetny moment, żeby „się pokazać”. Otóż – nie jest to taki moment.

To nie jest taki moment, ponieważ dzieci nie obchodzi to, gdzie odbywa się impreza oraz jak dużo wydali na nią rodzice. Dzieci chcą się dobrze bawić. Więc jeśli mamy pomysł, możemy zrealizować go nawet w dużym pokoju na siódmym piętrze w bloku. A jeśli go nie mamy… To lepiej nie bierzmy się za organizację imprez dziecięcych.

Po piąte: należy zachowywać się w odpowiedni sposób. Imprezy dla dzieci będą pamiętane przez lata. Dlatego należy powściągnąć temperament i wszelkie nieporozumienia rozwiązywać w sposób cywilizowany. Awantury – wykluczone.

Bo każde wykrzyczane słowo, każdy konflikt i każde gwałtowne nieporozumienie odbije się na wspomnieniach psując wszystko, co udało się nam wcześniej wypracować.

Źródło: Uniwersytet Rozwoju – imprezy dla dzieci Katowice

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz