Jak stworzyć ciekawe zaproszenia na chrzest

Dzięki temu krótkiemu poradnikowi stworzycie unikalne, ciekawe i dopasowane do waszego stylu życia zaproszenia na chrzest. Do roboty!

Gdyby ludzie chcieli być oryginalni, byliby tacy. Ale w większości przypadków nie chcą – bo są zbyt leniwi. Jeśli czytacie ten tekst, należycie do mniejszości, która potrafi zdobyć się na wysiłek i poświęcić trochę czasu na indywidualizację. W tym konkretnym przypadku – zamiast kupować gotowe zaproszenia na chrzest decyduje się na ich samodzielne wykonanie. Jak to zrobić? Do rzeczy.

Kto otrzyma zaproszenia?

Zaczynacie od najważniejszego – kto takie zaproszenia otrzyma. Że nie jest to prosta sprawa, wie każdy, kto miał w jednym pomieszczeniu rodziców, teściów i dawno nie widzianą ciocię z Białegostoku. Każdy ma swoje zdanie na każdy temat i nie waha się próbować przekonywać do niego innych.

W przypadku zaproszeń na chrzciny jest podobnie. Otrzymujący je ludzie mogą być bardzo różni. Niektórzy uważają za właściwe jedynie takie w oficjalnym, wręcz urzędowym stylu. Inni akceptują duży zakres luzu. Warto więc zastanowić się, kogo zapraszacie i co im się podoba.

Do rodzeństwa można wysłać zaproszenia fikuśne i śmieszne. Do dziadków – raczej stonowane. Do niektórych nie trzeba ich wysyłać wcale (bo wtedy nie przyjadą).

Warto określić styl

Niezależnie od osobistych preferencji odbiorców dobrze jest spróbować opracować ogólny wzorzec kartki z zaproszeniem. To ważne choćby z powodu doboru zdjęcia do zaproszenia (o czym niżej). Ale także dlatego, że taki styl w dużym stopniu wpływa na odbiór ogólny.

Do wyboru jest wiele rozwiązań. Można zdecydować się na zaproszenia klasyczne, bez specjalnych ozdobników, utrzymane w barwach stonowanych i pastelowych. Można iść w eklektyzm i ozdobić je różnymi dodatkami, koralikami czy wstążkami. Można wreszcie spróbować czegoś nowoczesnego, co zwróci uwagę. Sięgnąć po nietypowe kształty (na przykład trójkąta) czy kolory. Niezależnie od wyboru, dobrze jest podjąć decyzję przed rozpoczęciem pracy.

Najlepsze zdjęcie do zaproszenia

Aby jeszcze bardziej zwiększyć indywidualny charakter zaproszenia, można wykorzystać zdjęcie przystępującego do chrztu dziecka. Także w tym przypadku należy wcześniej zastanowić się, jakie będzie najlepsze. Czy klasyczne, pokazujące tylko twarz, a może takie, na którym mieści się pełna postać dziecka?

Niektórzy będą woleli fotografię czarno-białą. Taka doda powagi zaproszeniu, ale niekoniecznie będzie pasowała do każdego stylu. Sprawdzi się na kartach tradycyjnych, a nie nowoczesnych.

Piszemy tylko ręcznie

Na koniec ważna sprawa. Niektórych może kusić wydruk. W końcu łatwiej napisać tekst zaproszenia na komputerze, rzucić na drukarkę i mieć z głowy. Otóż to zła droga. Zdecydowanie korzystniej będzie napisać życzenia samodzielnie – ręcznie.

Można to zrobić piórem, można ołówkiem. Najlepiej będzie użyć starej, znanej z przeszłości obsadki ze stalówką. W ten sposób uzyskacie efekt, którego nie da się podrobić. A przecież o to właśnie chodzi.

Źródło: artykuł powstał we współpracy z nadzwyczajki.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz