Aranżacja sklepu i jego wyposażenie – o czym warto pamiętać?

Otwarcie własnego butiku odzieżowego lub perspektywicznego sklepu ogólnospożywczego w dobrej lokalizacji to zawsze początkowe koszty, które należy ponieść. Nie tylko są one związane z wynajmem lokalu oraz kupnem towaru, ale również wyposażeniem przestrzeni – właśnie tutaj kluczową rolę odgrywa odpowiednia aranżacja sklepu i dopasowane wyposażenie.

Reklama

To właśnie rozmieszczenie towarów w sklepie jest jednym z istotnych elementów sukcesu – odpowiednio wyeksponowane produkty będą przyciągały wzrok klientów, a przemyślane rozmieszczenie regałów sprawi, że poruszanie się po sklepie będzie znacznie łatwiejsze. Czy w takim przypadku warto zatrudniać specjalistów, którzy będą mogli przygotować projekt wnętrza?

Dopracowana ergonomia, czyli jak przyciągnąć klienta do półki

O tym, czy zakupimy dany produkt, decyduje często jego lokalizacja oraz umiejętność jego wyszukania wśród wielu innych produktów. W sklepach kluczowe jest zatem takie rozmieszczenie towaru, aby jednocześnie zmieściło się go jak najwięcej, jeżeli oczywiście jest to potrzebne, ale również, żeby był on odpowiednio zaprezentowany. Regały to podstawowe meble sklepowe, także lady oraz witryny. Trzeba tak rozmieścić je w sklepie, zwłaszcza gdy ma mieć on alejki, żeby klienci mogli łatwo dotrzeć do pożądanych miejsc. Osoba bez należytego doświadczenia i wiedzy w tej dziedzinie może nieraz mieć z tym spore problemy, dlatego warto nieraz zaangażować ekspertów.

Teraz wiele biur projektowych oferuje swoje usługi specjalnie dla klientów biznesowych, w tym dla osób, które chcą założyć własne sklepy internetowe. Dzięki ich umiejętnościom można otrzymać dopracowany projekt uwzględniający wszystkie wytyczne marketingowe oraz branżowe, aby przestrzeń była równocześnie klarowna oraz zachęcała do zakupów.

Diabeł tkwi w szczegółach – nawet mała reklamówka jest ważna

Same meble w sklepie to jednak jeszcze nie wszystko, by prawidłowo eksponować towar. Dodatkowo także wykorzystywane są różne manekiny sklepowe, wieszaki, kraty przeznaczone do podwieszania towarów, kosze, stojaki, by wspomnieć o niektórych. Poza tym kluczowe są detale, przykładowo dopasowane do charakteru biznesu opakowania, przykładowo papierowe torby zakupowe, chociaż największym powodzeniem ze względu na niskie ceny cieszą się tradycyjne reklamówki z nadrukami. Także warto zadbać o takie szczegóły, ponieważ to one rzutują na całościowe zadowolenie klientów z zakupów oraz jego opinię na temat konkretnego sklepu.

Prawidłowe wyposażenie i aranżacja przestrzeni sklepowej to zatem jedna z czynności, które mają ogromny wpływ na późniejsze wyniki. Dodatkowo nawet najdrobniejsze detale mogą być decydujące. Wtedy, gdy zamierza się otworzyć własny sklep, nieraz warto skorzystać z porad specjalistów, którzy pomogą w jego kompleksowym zaprojektowaniu od A do Z.

Stopka autorska: Bogatą ofertę wyposażenia sklepów można znaleźć na stronie www.edi.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz