Jak ustawić sejf tożsamości w Nortonie 360

Firma Symantec jest jedną z wiodących firm produkujących programy antywirusowe. Do nowości wypuszczonej na rynek bez wątpienia należy program Norton 360. Został on udoskonalony o takie opcje jak ochrona rodzicielska, ochrona przed jeszcze nie znanymi zagrożeniami, czy sejf tożsamości.

Reklama

Norton 360 to naprawdę dobry antywirus, warto też pamiętać że mamy możliwość wypróbowania go w wersji testowej, co jest bez wątpienia ciekawym rozwiązaniem. Jeżeli po okresie testowym program będzie spełniam nasze wymagania łatwo możemy kupić go na stronie producenta, jednak ze względu na cenę, lepiej kupić go w sklepie internetowym takim jak na przykład omegasoft.pl. Osoby które wypróbowały program Norton 360 wiedzą o jego intuicyjnym interfejsie ułatwiającym użytkowanie, dzięki czemu z obsługą poradzi sobie tak naprawdę każdy, zarówno początkujący jak i osoba obeznana w nowych technologiach.

Warto pamiętać o konfiguracji

Podczas rozpoczynania przygody z Norton 360 ważne jest aby poprawnie skonfigurować podstawowe parametry do których należy nie tylko pakiet ochrony rodzicielskiej, ale także bardzo ważną kwestie stanowi sejf tożsamości. Jest opcja odpowiedzialna głównie za przechowywanie naszych poufnych danych, dlatego warto poświęcić kilka minut aby poprawnie go skonfigurować. W celu konfiguracji sejfu tożsamości należy oczywiście zainstalować program na naszym komputerze, czy innym nośniku który chcemy chronić.

Ustawienia sejfu tożsamości

Po uruchomieniu programu pojawia nam się okno główne z czytelnym interfejsem. W tym miejscu wybieramy opcje ochrona tożsamości, następnie w oknie które nam się pojawi wybieramy zarządzaj ochroną tożsamości. Tutaj następnym już krokiem będzie wybór opcji sejf tożsamości, ważne jest aby była ona aktywna, czyli włączona. Ponieważ dopiero wtedy pojawi nam się możliwość konfiguracji. Kiedy mamy sejf tożsamości aktywny należy przejść do jego konfiguracji. Tutaj pojawia nam się kilka opcji, jednak na początku warto skupić się na wyborze konfiguracja sejfu tożsamości. Jest to opcja najważniejsza, ponieważ to właśnie tutaj możemy ustalić bezpieczeństwo wszelkich naszych danych, których używamy na bieżąco do logowania, haseł do poczty, czy adresu. Dlatego bardzo ważne jest w tym kroku aby ustalić hasło dostępu znane tylko nam i o możliwie jak największej sile. Ważne też jest aby zapamiętać ustanowione hasło, ponieważ w przypadku jego utraty nie ma możliwości jego odzyskania. Jest to bardzo przydatne zabezpieczenie uniemożliwiające trafienie danych w niepowołane ręce. Dodatkowo Norton 360 został rozwinięty o opcje automatycznego uzupełniania danych, dzięki czemu nie musimy wpisywać ich automatycznie. Jednak w przypadku kiedy program wykryje próbę oszustwa oczywiście odpowiednio zablokuje proces uzupełniania danych. Ważną opcją jest także karta tożsamości gdzie mamy możliwość konfiguracji numerów swoich kart kredytowych, czy używanych do operacji haseł. Kolejnym atutem programu jestto, że mamy możliwość wysłania naszych danych w tzw. chmurę. Umożliwia nam to opcja przenieś online dane sejfu tożsamości. Oczywiście do wykonania tej operacji konieczne jest zalogowanie się do konta Norton Account. Dzięki tej operacji będziemy mieć możliwość bezpiecznego przeglądania naszych danych z dowolnego komputera w dowolnym miejscu. Pamiętajmy o tym, że poprawnie skonfigurowany sejf to podstawa bezpieczeństwa naszych danych.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz