Jak wybrać salę weselną?

Przygotowania do ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego są niezwykle czasochłonne, dlatego też należy do nich przystąpić z odpowiednim wyprzedzeniem. Jedną z najistotniejszych spraw, jakie przy tej sposobności należy załatwić, jest wynajęcie odpowiedniej sali weselnej. Jakimi kryteriami należy się przy tym kierować?

Termin wesela i lokalizacja sali

Poszukując najlepszej sali na wesele, trzeba mieć przede wszystkim na uwadze termin uroczystości. Rezerwacja musi być dokonana na co najmniej kilka miesięcy wcześniej, chociaż w praktyce często jest to nawet rok. O tym czy sala jest właściwa decyduje kilka czynników. Powinna się odznaczać wielkością adekwatną do liczby zaproszonych gości, przy czym nie zaleca się, by była za duża.

Niebagatelną rolę odgrywa również jej lokalizacja. Nie wolno zapomnieć o tym, że goście nie mogą mieć problemu z dojechaniem na miejsce, gdzie odbywa się przyjęcie – zwłaszcza, że zazwyczaj nie wszyscy są obecni na ślubie. Przy tej sposobności pojawia się jeszcze jedna kwestia, a mianowicie taka czy przy okazji wynajęcia sali będzie także możliwość przenocowania gości. Jeśli takowa konieczność zachodzi, najrozsądniej jest zastanowić się nad skorzystaniem z oferty hotelu, który w zakresie swych usług posiada organizację przyjęć weselnych.

Ile kosztuje sala weselna?

Niezwykle istotnym kryterium wyboru jest cena. Należy liczyć się też z tym, że atrakcyjne sale weselne są droższe. Bezwzględnie trzeba uzyskać informacji odnośnie tego, co konkretnie składa się na koszt wynajmu. Czy wliczona jest w to obsługa oraz udekorowanie sali? Czy za wniesienie własnego alkoholu oraz za parking płaci się dodatkowo? Czy na wyposażeniu znajduje się zastawa stołowa? Pojawia się tu bardzo wiele pytań. W znakomitej większości przypadków są pobierane zaliczki – o ich wysokość i termin wpłaty też trzeba się dowiedzieć.

Wynajęcie sali na wesele (np. stąd) zawsze powinno być pokwitowane pisemna umową, w której są dokładnie wyszczególnione poszczególne zasady. Uwaga – w dokumencie nie może zabraknąć zapisu odnoszącego się do okoliczności rezygnacji z usługi.  Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której na tydzień przed okazuje się, że sala weselna i zorganizowanie wesela w danym miejscu nie jest możliwe, np. z „przyczyn niezależnych”. Warto mieć kilka kopii takiej umowy, aby w razie zagubienia, móc się posiłkować jej duplikatem.

Stopka autorska: (np. stąd) – http://www.wnetwesele.pl/sale-weselne-restauracje

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz