Jak wybrać suknię ślubną?

Różne fasony sukien ślubnych stawiają Pannę Młodą przed trudnym wyborem. Jak wybrać najlepszą dla siebie suknię ślubną? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas dokonywania tego wyjątkowego zakupu?
Podstawa to dopasowanie fasony sukni do figury Panny Młodej. Nawet najpiękniejsza suknia nie spełni swego zadania, gdy nie zostanie odpowiednio doprana. Wybór fasonów jest szeroki, zatem każda pani bez problemu powinna znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Klasyczny model zalecany jest wysokim kobietom, gdyż jego krój (przylegająca do ciała góra oraz szeroki dół oparty na halce) optycznie skraca sylwetkę. Fason ten jest zalecany tym kobietom, które mają wyraźnie zarysowaną sylwetkę lub szczupłą talię.
Dla kobiet o figurze chłopczycy oraz jabłka najlepszym fasonem jest fason empire. Suknia ta wyróżnia się charakterystycznym odcięciem pod biustem oraz spódnicą wykonaną z delikatnych, lejących się tkanin. Fason ten świetnie sprawdza się również w przypadku pań o niskim wzroście, gdyż optycznie wydłuża on sylwetkę.
Niskie i pulchniejsze Panny Młode powinny zainteresować się sukienką, która optycznie wyszczupla sylwetkę. Model princeska świetnie się do tego nadaje. Taka sukienka jest wyjątkowo elegancka. Podobnie jak w modelu klasycznym góra jest tu dopasowana do ciała, dół zaś – mocno rozszerzany. Charakterystyczne są w tym modelu francuskie cięcia, które biegną z góry w dół. Sukienka taka szyta jest zazwyczaj z cięższych materiałów, dzięki czemu kreacja ładnie się rozkłada i podkreśla pionowe wcięcia.

Przy wyborze sukni ślubnej należy również uwzględnić porę roku. Latem warto wybrać suknię uszytą z lekkich tkanin. Zimą lepiej postawić na cięższe tkaniny. Przed chłodem chronią również falbanki. W chłodniejszych miesiącach obowiązkowym dodatkiem do sukni ślubnej stają się etole lub bolerka, które muszą być dopasowane do sukni.

A może wypożyczyć?

Warto również zainteresować się kwestią wypożyczenia sukni ślubnej. Co prawda wyboru nie będziemy miały aż takiego, jak w przypadku kupna, jednak możemy sporo zaoszczędzić. Koszty wypożyczenia sukienki, którą trzeba zwrócić zwykle najpóźniej do wtorku po weselu, wahają się w granicach od 25 do 50% wartości stroju.
Istnieje jeszcze oczywiście opcja kupna sukni używanej. Również tutaj ceny będą zdecydowanie niższe, niż w przypadku nowych, szytych na zamówienie.

Jeśli szukasz sukni ślubnej oraz innych usług związanych z weselem, skorzystaj z portalu http://www.wnetwesele.pl.

Stopka autorska: http://www.wnetwesele.pl – http://www.wnetwesele.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz