Jak założyć biznes e-commerce?

Branża e-commerce to jedna z najłatwiejszych branż. Jest nieskomplikowana i łatwo w niej zacząć. Chcesz się dowiedzieć, jak założyć biznes e-commerce? Brakuje Ci pomysłu na rozpoczęcie własnej działalności? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, co robić! Sprawdź koniecznie!

Reklama

Jak założyć biznes e-commerce – od czego zacząć?

Branża e-commerce, czyli sklepy internetowe, to jedna z najłatwiejszych branż na świecie. Zdecydowanie mogą się w niej odnaleźć początkujący przedsiębiorcy. Jak założyć biznes e-commerce? Od czego zacząć? Jak to bywa w przypadku każdego rodzaju działalności, dobrze jest zacząć od… dobrego pomysłu.

Najważniejsze jest, aby określić, co konkretnie chcemy sprzedawać. Towar ten powinien być unikatowy i potrzebny. Warto oszacować, jak duża jest konkurencja, a także zastanowić się, jaką formę przyjmie nasza działalność. Chcemy się zająć tylko i wyłącznie sprzedażą? Czy może zależy nam także na tym, by obsługiwać klientów i dbać o proces posprzedażowy? Pierwszym krokiem jest więc określenie własnych możliwości i potrzeb.

Jak założyć biznes e-commerce – ile to kosztuje?

Wbrew pozorom, założenie e-biznesu nie jest drogie. Biznes ten możemy uruchomić bardzo szybko i przy minimalnym wręcz nakładzie. Koszty, na które trzeba się przygotować, to koszty związane z prowadzeniem działalności, czyli:

  • ZUS, księgowość, koszty prowadzenia działalności – kilkaset złotych miesięcznie,
  • Koszty magazynowania – jeśli jednak zdecydujemy się na współpracę z hurtownią lub firmą logistyczną, możemy je znacznie zminimalizować,
  • Koszty związane z zakupem oprogramowania / platformy, na której powstanie sklep internetowy – kilkanaście złotych miesięcznie,
  • Koszty związane ze stworzeniem strony internetowej – usługa graficzna, programista, wynajem serwera – kilkaset złotych.

Wyżej wymienione usługi opłacają się najbardziej w formie abonamentowej. Jeśli więc nawiązaliśmy współpracę z firmą, która oferuje wiele różnych usług związanych z e-commerce, np. postawienie strony, jej optymalizacja i pozycjonowanie, zdecydowanie warto skorzystać z takiej kompleksowej usługi, by zminimalizować koszty.

Interesuje Cię świat finansów, e-commerce i inwestycji? Warto regularnie odwiedzać blog Poleasingowy. Znajdziesz tam wiele ciekawych newsów, artykułów tematycznych, a także porady biznesowe. Jeśli w szczególności interesuje Cię branża e-commerce i aktualne trendy, warto sprawdzić wpis Najnowsze trendy w e-commerce. Dowiesz się z niego między innymi o tym, że w dzisiejszych czasach prym wiedzie reklama w formie video. Zachęcamy do sprawdzenia i inspirowania się, by z sukcesem prowadzić własną działalność!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz