Jak zegarek może ułatwić ci życie?

W dzisiejszych czasach rządzą nami smartfony i wydawałoby się, że społeczeństwo ma czasem ochotę na chwilę oddechu. Być może z tego powodu na nowo rozpoczyna się moda na zegarki naręczne, która w pewnym momencie znacznie przycichła. Okazuje się, że zegarki na nowo zaczęły być doceniane, a niektóre modele pod względem funkcjonalności mogą stanowić poważną konkurencję dla urządzeń mobilnych. W jakich sytuacjach zegarek ułatwia życie i wygrywa potyczkę ze smartfonem?

Reklama

Bateria, która nie ma sobie równych

Słaba i szybko wyczerpująca się bateria jest jedną z głównych zmor naszych czasów. Nie można powiedzieć, że dotyczy to wszystkich telefonów – oczywiście, niektóre modele wyposażone są w tak potężne akumulatory, że nie trzeba martwić się ich żywotnością przez długi czas. Jednakże, fakt używania telefonów niemal do wszystkiego automatycznie nakłada pewne wymagania względem wytrzymałości baterii – dzisiaj rzadko kiedy telefon służy wyłącznie do rozmów. To gadżet do robienia zdjęć, przeglądania stron internetowych, mediów społecznościowych, gier, obsługi aplikacji do nauki i dziesiątek innych rzeczy. W efekcie zdarza się, że telefon wymaga ponownego naładowania już w połowie dnia, a nie zawsze istnieje przecież taka możliwość. Kiedy się rozładuje, pozostajemy bez źródła dostępu do informacji, nie mogąc nawet sprawdzić godziny. Bateria zegarka wytrzymuje zwykle na tyle długo, by nie trzeba było się tym przejmować – zazwyczaj od kilku miesięcy do kilku lat. A takie techniczne cuda, jak zaprojektowany przez Casio zegarek G-Shock, mogą działać na jednej baterii nawet 10 lat!

Towarzysz na sali treningowej

Trenowanie z telefonem nie jest raczej dobrym pomysłem – po pierwsze dlatego, że może niepotrzebnie rozpraszać i odciągać uwagę od treningu, a po drugie dlatego, że może z łatwością ulec uszkodzeniom, jeśli upadnie lub zostanie przygnieciony przez sprzęt do ćwiczeń. Ćwiczenie ze zwykłym, klasycznym zegarkiem również może skończyć się źle. Tradycyjne modele nie są przeznaczone do tego typu aktywności, nie są odporne na wstrząsy i zarysowania. Co innego można powiedzieć o zegarkach typowo sportowych, skierowanych do osób profesjonalnie uprawiających aktywność fizyczną. Tego typu gadżety są nie tylko przystosowane pod względem budowy, ale też obecności funkcji, które mogą być przydatne sportowcom. To np. możliwość odmierzania czasu, liczenia kroków, wyświetlania liczby spalonych kalorii, wodoodporność czy ustawienia alarmu. Jedną z profesjonalnych propozycji idealnych na trening jest wspomniany wyżej proponowany przez Casio zegarek G-Shock. Plusem jest, że istnieje możliwość dobrania najlepszego modelu do swojej dyscypliny.

Trudne warunki, łatwe rozwiązanie

Niektóre zegarki dostępne na rynku wyposażone są w funkcje przeznaczone dla osób podróżujących ekstremalnie. Na przykład funkcję podświetlenia cyferblatu, kiedy na dworze panuje mrok, termometru, kompasu, prognozy pogody i innych zjawisk naturalnych. Tego typu gadżet przyda się nie tylko w charakterze informacyjnym – dzięki dostępowi do takich informacji, będąc z dala od domu, można poczuć się bezpieczniej i pewniej. Nie martwiąc się o zasięg i baterię.

Wybierając się na podróż w nieznane, warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt, któremu można zaufać – zarówno pod względem funkcji, jak i wytrzymałości samego tworzywa, z którego wykonano chociażby zegarek. Tanie warianty od nikomu nieznanych producentów mogą okazać się niewiarygodne.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz