Jak zaprogramować się na sukces

Poświęć chwilę i wyobraź sobie swoje życie za 3-5 lat. Jak wygląda Twoje życie? Gdzie konkretnie siebie widzisz? Czy robisz to, co teraz, czy zajmujesz się zupełnie czymś innym? Gdy widzisz siebie w przyszłości, jakie obrazy mkną przez Twój umysł? Gdybyś mógł teraz opowiedzieć o sobie z przyszłości, jaką historią byś się podzielił? Powyższe pytania są niezwykle istotne, bo Twój sukces jest ściśle związany z planami, marzeniami, celami, a więc z obrazami kreowanymi w Twojej głowie. Jeśli wierzysz w pomyślną przyszłość, tworzysz w swojej głowie wyraźny obraz, tego, co chcesz, masz o wiele większe prawdopodobieństwo, że odniesiesz sukces. Nie oznacza to jednak, że wizualizacja swojego sukcesu, niczym magiczny eliksir sprawi, że przyciągniesz do siebie wszystko, czego zapragniesz. Osiągnięcie sukcesu wymaga konsekwentnej pracy, nie mniej jednak taka praca jest o wiele bardziej skuteczna, jeśli zaczynasz ją od przygotowania wizji przyszłości.

Reklama

fot: Umbro/freedigitalphotos.net

„Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz, w obu przypadkach masz rację” – w środowisku rozwoju osobistego, wiele osób rozpozna autora tego cytatu, którym jest Henry Ford. Swoją wypowiedzią genialnie trafił w ideę pozytywnego myślenia. To dlatego wyznaczanie celów, mając pozytywne myśli w głowie, jest tak ważne. Cele opracuj zgodnie ze swoimi wartościami, potrzebami i jeśli chcesz, omów je ze swoim szefem, partnerem, rodziną.

Zaprogramowany na sukces

Oczywiście nie chodzi o to, abyś był niczym robot, automatycznie wykonujący rzeczy niemal idealnie. Idea programowania pochodzi z NLP , metodologii, której twórcy uważają, że umysł działa podobnie jak urządzenia lub maszyny, co oznacza, że można zaprogramować go do lepszego działania. Dzięki językowi, myślom, emocjom i działaniu.

Przygotuj umysł

Człowiek z głową pełną zbędnych myśli ciężko skupia się na właściwych zadaniach. Jeśli uważasz, że w ciągu dnia jesteś rozkojarzony, myślisz o wielu przykrych, niekorzystnych rzeczach, które się wydarzyły lub mogą według Ciebie wydarzyć, skorzystaj z sesji coachingu. Umysł wolny od negatywnie odbieranej przeszłości, z pozytywnie planowaną przyszłością, jest zdecydowanie w lepszej kondycji do osiągania upragnionych celów z w pełnym komfortem działania i relaksem. Spraw, aby pozytywne myśli każdego dnia wypełniały Twój umysł, poświęcając czas na rozwój osobisty.

Opracuj wizję przyszłego sukcesu

Jak chciałbyś spędzać idealny dzień pracy za rok, 3-5 lat? Co robisz? Gdzie i z kim pracujesz? Czym jest to, co robisz?

Jak chciałbyś spędzać idealny dzień wolny? Co robisz? Gdzie i z kim? Czym jest to, co robisz?

Opowiedz o uczuciach, które wypełniają Cię, gdy wyobrażasz sobie wymarzony dzień w przyszłości?

Myśląc o ludziach sukcesu, jakie cechy, które podziwiasz, oni posiadają?

Jak opisałbyś te osoby innym ludziom? Jakie ich cechy mógłbyś zintegrować u siebie?

Potwierdzaj w myślach i działaniach swoją wizję

Afirmacje, to początek pracy nad uczeniem Twojego umysłu kreowania pozytywnych myśli, które przekładają się na działanie, dlatego zapisz sobie kilka korzystnych sugestii, które z czasem wejdą Ci w podświadomość.

Stopka autorska: unitivecoaching.pl – NLP

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz