Jak zmienić kolor swojego samochodu? 3 sprawdzone sposoby

Twój samochód nie może pochwalić się zbyt atrakcyjnym kolorem nadwozia? Chcesz, aby wyglądało ono inaczej? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z 3 sposobami na to, aby zmienić auto nie do poznania!

Reklama

Lakierowanie

To pierwsza propozycja, jaka przychodzi do myśli większości osób. Pomalowanie na nowo nadwozia u lakiernika nie jest jednak tanią usługą. Czasami trzeba liczyć się z wydatkiem wynoszącym nawet ponad 4 tysiące złotych. Profesjonalnie wykonane lakierowanie to jednak wybór na długie lata.

Możemy też zaoszczędzić, wybierając lakierowanie poszczególnych elementów, na przykład maski. Wtedy możemy zmieścić się nawet w cenie wynoszącej 1 tysiąc złotych, a jednocześnie sprawić, że auto będzie wyglądać bardzo oryginalnie.

Oklejenie folią

To znacznie tańszy i jednocześnie szybszy sposób na zmianę koloru samochodu. Wtedy prace wykonuje się poprzez odpowiednie przygotowanie nawierzchni karoserii oraz umieszczenie na niej dokładnie przyciętych folii. Do wyboru mamy folie w różnych wersjach – błyszczące, matowe, opalizujące, z wzorkami, na przykład przypominające carbon.

Folie do oklejania aut mają też tę zaletę, że możemy łatwo je zdemontować. Folia też przez cały czas chroni karoserię auta przed zniszczeniami. Możemy przy tym uzyskać efekty niemożliwe czy też bardzo trudne do zdobycia ze standardowym lakierowaniem.

Natryskiwanie gumy

To metoda, która znajduje się pomiędzy lakierowaniem a oklejaniem folią. Polega ona na natryskiwaniu na karoserię specjalnej gumy. Tworzy ona grubszą, ochronną powłokę, dlatego dobrze chroni karoserię przed zniszczeniami, na przykład uderzeniami kamieni.

Usługa tego rodzaju plasuje się cenowo także pomiędzy oklejaniem folią a lakierowaniem. Za zmianę koloru średniej wielkości auta zapłacimy zwykle około 2 tysięcy złotych.

Oczywiście, jeżeli masz starsze auto i namyślasz się też nad kupnem nowego w niedalekiej przyszłości, możesz zdecydować się na transakcję teraz i zaoszczędzić na malowaniu. Po prostu zobacz, czy dealer Forda czy innej marki, która przypadła ci do gustu, ma w swoim asortymencie auto w twoim ulubionym kolorze.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz