Kiedy najlepiej zdecydować się na kupno nowego auta?

Wprawdzie ceny samochodów ustala z góry producent, niemniej jednak zmieniają się one z czasem. Gdy chcesz zdecydować się na kupno nowego modelu, sprawdź razem z nami, jaki moment będzie najlepszy?

Reklama

Samochody wchodzące dopiero to sprzedaży mają najczęściej sztywno ustalone ceny, dlatego też nie możemy liczyć wtedy na obniżki. Gdy jednak zaczyna zbliżać się koniec roku, często możemy zauważyć, że w salonach dealerskich ceny są obniżane. Mowa wtedy o tak zwanych wyprzedażach starego rocznika. Salony dealerskie mają nadal na stanie starsze auta z poprzedniego rocznika, a jednocześnie do sprzedaży wchodzą te z najnowszego, dlatego te starsze są atrakcyjnie przeceniane.

Jak dużo możemy zaoszczędzić na wyprzedażach tego rodzaju? Wszystko zależne jest już od danej marki oraz dealera. Przykładowo wtedy, gdy chcemy kupić samochód Honda Jazz w Warszawie, który jest popularnym samochodem miejskim, możemy liczyć na rabaty wynoszące średnio po około 2-4 tysiące złotych. Nierzadko zdarza się, że sprzedawcy dorzucają też do samochodu gratisy, na przykład może być to komplet opon zimowych.

Często możemy też skorzystać z dodatkowych udogodnień, na przykład atrakcyjnych pożyczek, które pozwalają nam na stanie się właścicielami samochodu bez potrzeby przeznaczania na transakcję sporej sumy. To powoduje, że nawet jeżeli nie mamy odpowiedniej kwoty na zakupienie auta na wyprzedaży, i tak możemy zdecydować się na nią, aby okazja na nie uciekła.

Oczywiście, wtedy, gdy kupujemy auto z mijającego już rocznika, w takim przypadku będzie miało ono od razu jeden rok więcej na swoim liczniku, niemniej jednak atrakcyjne obniżki powodują, że to nie lada gratka dla każdego, kto chce zaoszczędzić na kupnie nowego modelu prosto z salonu.

Podsumowując, jeżeli chcesz zdecydować się na zakupienie nowego samochodu prosto z salonu, poluj na atrakcyjne okazje w okolicach Nowego Roku, ponieważ wtedy możesz bez problemów znaleźć bardzo atrakcyjne oferty w praktycznie każdym salonie dealerskim w Polsce. Życzymy udanych zakupów!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz