Jakie maszyny czyszczące znajdą swoje zastosowanie w hipermarkecie?

Dbanie o czystość średnich i dużych powierzchni jest trudne i czasochłonne, dlatego wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu, który umożliwi szybkie i efektywne sprzątanie. Żeby dokładnie wyczyścić podłogi w halach produkcyjnych, magazynach, szkołach czy hipermarketach, należy zastosować urządzenia czyszczące wysokiej klasy.

Reklama

Maszyny czyszczące (dostępne w ofercie firmy Mado) przeznaczone są do mechanicznego usuwania zanieczyszczeń z powierzchni podłogowych. Najczęściej stosowanymi i jednocześnie najbardziej popularnymi urządzeniami czyszczącymi są automaty szorująco-zbierające oraz maszyny czyszczące jednotarczowe.

Automaty szorująco-zbierające to urządzenia, które myją oraz osuszają umytą powierzchnię. Automaty te są przeznaczone głównie do użytku na powierzchniach twardych (kamień, gres itp.) i można zmywać nimi podłogi codziennie. Działanie automatu szorująco-zbierającego polega na tym, że najpierw maszyna czyszcząca szoruje podłogę przy pomocy szczotki zamontowanej z przodu. Potem ssawka zamontowana z tyłu zbiera z powierzchni podłogowej lub posadzki nadmiar brudnej wody i ją osusza.
Możemy wyróżnić automaty szorująco-zbierające zasilane bateriami lub kablem zasilającym podłączonym do sieci elektrycznej. Niektóre modele są dostosowane do obsługi manualnej, a niektóre są samojezdne, z wmontowanym układem kierowniczym i fotelem dla operatora.

Kolejnym rodzajem maszyn sprzątających są szorowarki, czyli jednotarczowe urządzenia czyszczące. Wśród nich można wyróżnić modele szybkoobrotowe i wolnoobrotowe. Szybkoobrotowe maszyny czyszczące to froterki lub polerki – poleruje się nimi podłogi i posadzki. Spełniają swoje zadanie dzięki dużej prędkości z jaką obraca się szczotka polerująca. Poprzez zastosowanie tej technologii usuwane są wszystkie smugi i niewielkie zanieczyszczenia z powierzchni podłogi. Maszyny te, co najważniejsze, nadają podłogom połysk.
Jednak zanim użyjemy polerki lub froterki, wcześniej trzeba usunąć wszystkie zabrudzenia z posadzki. Pomogą w tym wolnoobrotowe maszyny czyszczące, zwane szorowarkami lub monodyskami. Głównym przeznaczeniem tych maszyn jest oczyszczanie powierzchni lub doczyszczanie podłóg. Ich jedyną wadą jest brak funkcji odsysania brudnej wody z podłogi. Po sprzątaniu szorowarką należy usunąć jej nadmiar przy użyciu zwykłego mopa, odkurzacza lub automatu szorująco-zbierającego.

Wszystkie maszyny czyszczące można podzielić na te zasilane bateriami lub energią elektryczną z sieci. Dostępne na rynku modele (między innymi w ofercie firmy Mado) różnią się między sobą szerokością czyszczenia, pojemnością zbiorników, prędkością roboczą oraz wagą. Wybierając maszynę do czyszczenia podłóg, należy wziąć przede wszystkim pod uwagę wszystkie dane i informacje dotyczące obiektu, na którym mają być używane. W zależności od rodzaju obiektu mogą się one różnić między sobą również pod względem ceny.
Najlepiej wybrać sprzęt najwyższej jakości, wyprodukowany przy użyciu najnowszych technologi. Kierujmy się również dostępnością akcesoriów i części do wybranych maszyn. Warto wybrać maszyny sprzątające, które zostały poddane specjalistycznym testom, dzięki czemu zyskujemy gwarancję ich niezawodności.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz