Znalezienie zatrudnienia zależy od szeregu różnego rodzaju czynników – to nie tylko wykształcenie i doświadczenie, ale również i umiejętności, którymi może pochwalić się kandydat. Jakie z nich są najbardziej pożądane przez pracodawców?
Pracodawcy poszukują pracowników idealnych – odpowiadających ich wszystkim oczekiwaniom. Oczywiście, znalezienie kogoś takiego nie zawsze jest możliwe, szczególnie pod kątem wspomnianego już wykształcenia i doświadczenia, dlatego w takiej sytuacji można „nadrobić” umiejętnościami, które mówią pracodawcy o tym, że dany kandydat rzeczywiście może być dobrym uzupełnieniem załogi.
1.Umiejętności komunikacyjne
Umiejętność jasnego wyrażania swoich myśli, bezbłędnego pisania oraz słuchania ze zrozumieniem – wydawałoby się, że każdy z nas to potrafi, ale pracodawcy nierzadko wskazują, że mają problem ze znalezieniem pracowników o dobrych umiejętnościach komunikacyjnych.
Te umiejętności mogą być już ocenione przy pierwszym zetknięciu się pracodawcy z kandydatem, a mianowicie na podstawie jego CV – zadbaj o to, aby było ono dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i nie zawierało żadnych błędów, podobnie jak twój list motywacyjny.
2. Elastyczność i umiejętność planowania i ustalania priorytetów
Jeżeli potrafisz radzić sobie z różnymi powierzonymi ci zadaniami, wiesz, jak zrealizować je wszystkie, w takim przypadku to dobra wiadomość – pracodawcy poszukują takich pracowników, którym nie trzeba dyktować, jak mają wykonać dany projekt.
3. Obsługa komputera i określonych programów
Większość osób aplikujących o pracę wpisuje do swojego CV, że potrafi biegle czy bardzo dobrze obsługiwać komputer i podstawowe programy, na przykład pakiety biurowe. Niestety, nie zawsze jest to przeświadczenie prawdziwe, ponieważ może okazać się, że stworzenie tabeli czy skorzystanie z funkcji w programie Excel są już zadaniem nie do pokonania.
Aby się podszkolić, warto skorzystać z kursów, na przykład hintmine.pl, podczas których będzie można poznać tajniki obsługi oprogramowania biurowego oraz innych programów. Firma Hintmine prowadzi kursy stacjonarne, które są znacznie skuteczniejsze niż te internetowe. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: hintmine.pl.
4. Praca zespołowa
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pracy zespołowej – wymaganej na wielu stanowiskach. Dzięki poznaniu swoich dobrych i gorszych stron można o wiele łatwiej odnaleźć się w grupie i pomagać w osiągnięciu wyznaczonego celu. Kreatywność, umiejętność wyrażania swojego zadania, dyskusji – to wszystko jest kluczowe przy pracy z innymi.
Reasumując, zadbaj, aby Twój życiorys, który wysyłasz aplikując o pracę był dopasowany do oferty. Warto dowiedzieć się czego oczekuje od Ciebie pracodawca i pod tym kątem przeanalizować swoje CV. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej pamiętaj również, żeby przedstawić się z jak najlepszej strony. Kontroluj swoją mowę ciała i pokaż, że jesteś pewny siebie. Twoja postawa może okazać się kluczem do sukcesu!
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!