Kim jest dobry fotograf ślubny?

Nie ulega wątpliwości, że stolica jest miastem ogromnych możliwości. Z pewnością każdy początkujący, ale zdolny i utalentowany fotograf jeśli tylko będzie potrafił dobrze sprzedać swoje umiejętności, odniesie sukces. Jednak oczywiście, podstawą jest tutaj talent. Fotograf ślubny znający się na swojej pracy i robiący dobrej jakości zdjęcia nie powinien narzekać na brak zleceń.

Reklama

Fotografia ślubna nie jest łatwa

fotograf ślubny warszawaCzym są właściwie dobre zdjęcia? Pytanie jest to istotne z tego względu, że bardzo często ludzie uważają, że skoro każdy potrafi „pstrykać dobre fotki” i jest to jedynie kwestia dobrego aparatu, przepłacanie w tym momencie po prostu mija się z celem. Na pewno nie pomaga tutaj fakt, że istnieje całe mnóstwo osób, które uważają się za profesjonalistów tylko dlatego, że stać ich na dobre aparaty. Tym czasem fotografia to nie tylko sprzęt, ale sztuka. Lata ćwiczeń i talent dobrze ze sobą współgrające są jedynym sposobem na osiągnięcie prawdziwie dobrego efektu. Wystarczy w tym momencie spojrzeć na zdjęcie ślubne pojawiające się w grafikach google. To prawda, większość z nich jest bardzo dobrze wykonana, jednak chodzi tu o coś więcej niż sprawienie, by państwo młodzi wyglądali tu korzystnie. Liczą się przede wszystkim emocje. Dlatego właśnie fotograf ślubny ma przed sobą bardzo trudne zadanie. Mianowicie musi sprawić, by ludzie, których sfotografuje wyglądali na szczęśliwych. Owe fotografie muszą pokazywać, że dla tych ludzi właśnie w tej chwili wydarza się najszczęśliwszy moment ich życia, który będą wspominać całymi latami. A wiele, wiele miesięcy później gdy już bardziej przyzwyczajeni do siebie nawzajem spojrzą na owo zdjęcie z nostalgią wspominając czasy swojej młodości.

Fotografia ślubna to odpowiedzialność

Fotograf ślubny, który świadomie wybrał to zajęcie musi się liczyć z faktem, że będzie na nim spoczywała ogromna odpowiedzialność. To prawda, być może samo uchwycenie dobrego momentu nie będzie trudniejsze niż uchwycenie chwili gdy ptaki podrywają się do lotu. Niemniej jednak jakby nie patrzeć ptaki nie obrażą się jeśli nie uda się ich dobrze sfotografować.

Nie ważne czy to fotograf ślubny z Warszawy czy to fotograf działający w innym mieście. Tak czy inaczej zawsze będzie na nim spoczywała ogromna odpowiedzialność. Przecież nie każdy będzie w stanie stworzyć coś takiego, co będzie mogło zaspokoić oczekiwania młodej pary, która na uwieczniony na fotografii obraz będzie przecież spoglądała jeszcze wiele razy w ciągu całego życia.

Stopka autorska: miedzychwilami.pl – wybierz prawdziwego specjalistę – artystę

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz