Komu potrzebna wirtualizacja?

Wirtualizacja serwerówWirtualizacja to rozwiązanie dla każdego, kto chce wprowadzić w swojej firmie oszczędności oraz innowacyjne rozwiązania ułatwiające pracę. Co oszczędzamy? Przede wszystkim energię i pieniądze, które związane są z kosztami uruchomienia i zarządzania serwerami. Ponadto wirtualizacja pomaga ograniczyć ilość sprzętu oraz etatów w firmie. Wirtualizacja serwerów, pamięci operacyjnej, baz danych czy sieci to sposób na rozsądne i nowoczesne wykorzystanie technologii. Nic dziwnego, że coraz więcej firm decyduje się na wirtualizację, mając na uwadze ekonomię. Korzyści są bardziej odczuwalne, im większa firma. Nie oznacza to, że z wirtualizacji powinny rezygnować małe przedsiębiorstwa. Przed jej wprowadzeniem warto dokonać oceny obecnej sytuacji. Nawet niewielkie obciążenie serwerów powinno skłonić nas do przemyślenia kwestii ich wirtualizacji.

Reklama

Zwykle zyskujemy taką samą wydajność, lepiej wykorzystując sprzęt. Oszczędzamy energię elektryczną, efektywniej wykorzystujemy innowacyjne rozwiązania, obniżamy koszty utrzymania systemów, niejednokrotnie zmniejszając ilość etatów oraz miejsca, w którym ulokowaliśmy sprzęt. Może to oznaczać, że nie będziemy zmuszeni do budowy nowej serwerowni, ponieważ wybierzemy wirtualizację, mniejszy koszt zasilania oraz chłodzenia. Ogromną zaletą jest też czas, jaki potrzebny jest nam na odzyskanie informacji po awarii serwera. Uruchamiamy wirtualne maszyny na innym serwerze i mamy ciągły dostęp do danych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania firmy.

Tym, co wielu przedsiębiorców uzna za wielki plus wirtualizacji, jest mobilność tego rozwiązania. Możemy uzyskać dostęp do danych nie tylko z komputera na naszym biurku, ale z urządzenia mobilnego. Pozwala to na stały dostęp do informacji, co wpływa na ciągłość naszych działań biznesowych. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą interesy poza własnym biurem, mogą korzystać z baz danych w dowolnej chwili.

Decydując się na rozwiązania z zakresu cloud computing, rezygnujemy z rozdzielania zasobów pomiędzy użytkowników. Oszczędzamy nie tylko na sprzęcie, ale też na oprogramowaniu. Łatwy zdalny dostęp zapewnia nam dostawca usługi. On też dba o to, aby nasza firma nie była narażona na przestój z powodu awarii. Zyskujemy moc obliczeniową i powierzchnię dyskową, obniżając przy tym koszty i zapewniając bezpieczeństwo danym. Na wirtualizację decydują się firmy, które nie chcą rozbudowywać działu IT i stawiają na innowacyjne rozwiązania w tej kwestii. Wirtualizacja gwarantuje oszczędność, wygodę i bezpieczeństwo.

Stopka autorska: http://www.solander.pl/wirtualizacja-serwerow.html – wirtualizacja serwerów dla małych i dużych firm.

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz