Konto oszczędnościowe najlepszym przyjacielem Twoich oszczędności

Pomimo tego, że konto oszczędnościowe znajduje się w zdecydowanej większości ofert bankowych, wciąż niewielu klientów banków decyduje się z niego skorzystać. Tymczasem jest ono niezwykle korzystną alternatywą dla tych, którzy przechowują swoje środki na zwykłych rachunkach bankowych. Dzięki dużo korzystniejszemu oprocentowaniu, każdy klient ma szansę na to, by jego oszczędności powiększyły się o sumę odpowiadającą wspomnianemu oprocentowaniu w skali roku. Wbrew powszechnemu przekonaniu, do skorzystania z ich oferty wcale nie trzeba posiadać dużych zasobów finansowych. Ważne, aby umieć zarządzać swoimi dochodami i potrafić je rozdzielić. W jakich sytuacjach warto skorzystać z kont oszczędnościowych?

Reklama

Rachunek rachunkowi nierówny…

 

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że bank jest dużo bezpieczniejszym miejscem na przechowywanie pieniędzy niż dom. Z tego też powodu coraz częściej i chętniej decydujemy się na zakładanie rachunków indywidualnych, które nie tylko zapewniają nam owe bezpieczeństwo przechowywania, ale także umożliwiają szybsze i łatwiejsze zarządzanie naszymi środkami. Niestety podstawowy rachunek bankowy najczęściej nie przynosi klientowi żadnych korzyści finansowych. Zazwyczaj jest on bardzo nisko oprocentowany, w związku z czym odsetki naliczane od składowanego kapitału nie są na tyle wysokie, by realnie powiększały zgromadzone na nim oszczędności.

Jest to związane zasadami jego funkcjonowania, w myśl których konto indywidualne przeznaczone jest przede wszystkim do zarządzania środkami, a nie do pomnażania oszczędności. W tym drugim aspekcie zdecydowanie lepiej sprawdza się konto oszczędnościowe, które pozwala wypracować klientowi korzystny zysk, powiększając tym samym pulę jego oszczędności.

Bezpieczne oszczędzanie

Konto oszczędnościowe, ze względu na ogólne zasady dotyczące jego prowadzenia, polecane jest tym osobom, które szukają bezpiecznego i sprawdzonego sposobu na inwestycję. Pomimo tego, że zyski płynące z jego użytkowania nie są może tak imponujące jak w przypadku lokat czy też innych produktów finansowych, dają klientowi pewność inwestycji bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka.

Poza tym w przeciwieństwie na przykład do lokat, klient korzystając z konta oszczędnościowego, bardziej swobodnie może zarządzać swoimi środkami. Nie są one w żaden sposób zamrażane na określoną ilość czasu. Oczywiście dokonywanie transakcji, jak również wpłaty i wypłaty z tego typu rachunku, wiążą się z pewnymi ograniczeniami narzucanymi przez banki, jednak pomimo to, można śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że w przypadku kont oszczędnościowych klient uzyskuje dostęp do swoich pieniędzy w bardziej swobodny sposób.

Rachunki oszczędnościowe są więc idealną propozycją, dla tych, którzy chcą, by ich pieniądze pracowały, a przy tym ze względu na niestabilną sytuację materialną lub małe doświadczenie z zakresie inwestycji, obawiają się podjęcia bardziej ryzykownych działań. Korzystanie z kont oszczędnościowych uczy także zarządzania swoim budżetem, a jednocześnie pozostawia bezpieczną możliwość zmiany swoich decyzji dotyczących finansów i doskonale sprawdza się w sytuacjach, w których poszukujemy sposobu na oszczędzanie bez wyrzeczeń.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz