Najlepsze telefony 2016 roku

Rok powoli zbliża się ku końcowi, a wraz z nim nadchodzi czas podsumowań. Oto cztery najlepsze naszym zdaniem smartfony, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich miesięcy.

Reklama

W rankingu znalazły się: LG G5, HTC 10 oraz Samsung Galaxy S7. Cena urządzeń waha się od 2 do 3 tysięcy złotych. O znalezieniu się na liście „najlepszych z najlepszych” zdecydowały takie parametry, jak: innowacyjność, jakość podzespołów oraz design.

Samsung Galaxy S7

To hit sprzedażowy o eleganckim designie, wodoodpornej obudowie, szczegółowym wyświetlaczu i bardzo wydajnym procesorze. Występuje w dwóch wersjach – standardowej (5,1”) i z zakrzywionymi bokami ekranu, powiększonej (Galaxy S7 Edge, 5,5”).  Telefon działa na systemie Android 6.0. Nie laguje, zapewnia świetne działanie gier i aplikacji. Często polecany był jako doskonały telefon fotograficzny ze względu na świetny aparat tylny 12 Mpx, z nagrywaniem filmów Ultra HD.

Jasny obiektyw, powiększone piksele i stabilizacja optyczna pozwalają robić dobre zdjęcia nawet w warunkach słabego oświetlenia. W smartfonie zainstalowano łączność 4G LTE, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, NFC. Dodatkową zaletą jest możliwość szybkiego, bezprzewodowego ładowania baterii. S7 można połączyć z goglami VR i kamerą do nagrań 360 stopni (Gear 360). Otwiera to zupełnie nowe możliwości podczas gier i korzystania z aplikacji. Tym klientom, którzy zamówili w przedsprzedaży Galaxy S7 edge, sklep Samsung dodawał gogle VR w ramach promocji. Obecnie należy je osobno dokupić.

Samsung Galaxy S7: cena 2400- 3000 zł

HTC 10

HTC 10 wyposażono w najlepsze podzespoły dostępne obecnie na rynku. Telefon działa na chipsecie Qualcomm Snapdragon 820 z grafiką Adreno 530, porównywalnym do LG G5 oraz Galaxy S7. Bardzo dobre noty smartfon zebrał także za design, elegancka obudowa została wykonana z aluminium, przód zaś pokryto szkłem 2,5D.

Znakomita jest także jakość wyświetlanego obrazu, kolory są nasycone i głębokie. Panel wykonany w technologii Super LCD5, obok zainstalowanego w S7 Super AMOLED, jest oceniany jako najlepszy na rynku.  HTC 10 jest też chwalony za dobry aparat fotograficzny, z matrycą BSI (12 Mpix) gdzie wielkość pojedynczego piksela to 1,55 μm. Kamera umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 2160p, czyli 4K przy 30 kl./s.

HTC 10: cena od 2400 zł

LG G5

To bardzo ciekawa propozycja przedstawiona w tym roku ze względu na odważny krok producenta, jakim była modularność smartfonu. Dzięki temu G5 jest polecany jako idealny fotograficzny lub muzyczny telefon. Dolną część obudowy można odłączyć wraz z baterią, a w jej miejsce zamontować uchwyt fotograficzny z dodatkową baterią i przyciskami lub moduł z lepszym układem dźwiękowym (dla miłośników wysokiej jakości dźwięku). LG G5 ma dwa tylne, niezależne od siebie aparaty – standardowy 16 Mpx i szerokokątny 8 Mpx.

Daje to bardzo ciekawe możliwości tworzenia kolaży zdjęciowych.  W telefonie zastosowano szczegółowy i jasny wyświetlacz 5,3”. Smartfon działa na systemie operacyjnym Android 6.0. Chipset MSM8996 (Quad 2.15 GHz) i 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci ROM gwarantują jego sprawne działanie.

LG G5: cena od 2200 zł

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz