Krótkoterminowe finansowanie dla firm

Wciąż niewiele instytucji bankowych udziela takich kredytów i nie są to (z perspektywy przedsiębiorców) oszałamiające kwoty, ale już w kilku bankach można otrzymać kredyt przez internet do kwoty 200 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję i nowe pomysły marketingowe część banków mocno przyspieszyła procedury udzielania kredytów. W przypadku kwot sięgających 350 tysięcy złotych można już załatwić kredyt w ciągu pięciu dni. Niektóre instytucje udzielają kredytów w kwotach do 150 tysięcy złotych nie wymagając dodatkowych zabezpieczeń.

Reklama

Ułatwienia dla mniejszych przedsiębiorstw

Krótkoterminowych pożyczek udzielają natomiast instytucje pozabankowe. Dostępne są też kredyty skierowane do firm jednoosobowych, mikroprzedsiębiorstw i dopiero rozpoczynających swoją działalność. Ciekawostką może być zabezpieczenie wymagane przez niektóre firmy udzielające finansowania z krótkim okresem spłaty. Może to być na przykład poręczyciel pod warunkiem, że jest to osoba pełnoletnia (która nie przekroczyła 65 lat) otrzymująca regularnie wynagrodzenie, lub pojazd czy hipoteka (na przykład dom lub siedziba firmy). Niektórzy kredytodawcy akceptują jako zabezpieczenie nawet sprzęt produkcyjny. Na dodatek bywa, że zabezpieczenie może być własnością osób trzecich. Warto by właściciel firmy wykazał się również dokumentem potwierdzającym rozdzielność majątkową z małżonkiem.

W przypadku kilku instytucji przy udzielaniu krótkoterminowych kredytów online biznesplan nie jest już wymagany, jedyne co jest sprawdzane to punktacja w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz standardowe dokumenty finansowe.

Ułatwienia dla wygrywających przetargi

Bywa, że firma, która wygrała przetarg potrzebuje szybkiego zastrzyku finansowania, choćby na materiały, wypłaty lub opłaty w ramach realizacji umowy ze zleceniodawcą. Wtedy pomocnym może okazać się, stosowany już, tak zwany „kredyt pod kontrakt”. W tym przypadku kredytodawca udziela na ogół kredytu w wysokości nie większej niż 250 tysięcy złotych – jednym z istotnych warunków może być dosyć szybki okres spłaty, na przykład do 24 miesięcy. Przynajmniej 24 miesiące powinna prowadzić działalność firma ubiegająca się o taki właśnie kredyt.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz