Lokalizacja przecieków – tu liczy się czas!

Przeciek w instalacji wodnej, kanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania nie wróży niczego dobrego. W takiej sytuacji konieczne jest szybkie rozpoczęcie działań, ponieważ nieszczelność może doprowadzić do sporych wydatków związanych z przywróceniem lokalu do stanu pierwotnego.

Reklama

Najczęściej o tym, że doszło do przecieku, dowiadujemy się już wtedy, gdy doszło do określonych usterek, na przykład widoczna jest mokra plama na posadzce czy na ścianie, ale również można sprawdzić, że istnieje ryzyko nieszczelności, poprzez zmiany w ciśnieniu instalacji. Niestety, wiedza o tym, że doszło do przecieków, to dopiero połowa sukcesu – kolejna to dokładniejsza lokalizacja przecieku, aby wiedzieć, gdzie móc prowadzić prace.

Bez znajomości precyzyjnego miejsca wycieku nie można skutecznie rozpocząć prac naprawczych. Oczywiście, można próbować kuć w ścianach czy posadzkach na oślep, ale zdarza się, że przecieki zlokalizowane są w najmniej spodziewanych punktach. Aby ograniczyć koszty, warto skorzystać z usług firm zajmujących się świadczeniem usług lokalizacji przecieków.

Skorzystanie z usług firm zajmujących się lokalizacją przecieków jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, aby zmniejszyć koszty napraw wyrządzonych przez nieszczelne instalacje. Firmy te wykorzystują różnego rodzaju metody pozwalające na dokładne określenie miejsca przecieku. Zalicza się do nich między innym metodę termiczną z użyciem kamery termowizyjnej, która rejestruje zmiany temperatur, metody akustyczne polegające na użyciu geofonów, które „słyszą” szum wody, także wykorzystuje się takie narzędzia jak penetracyjny miernik wilgotności materiałów budowlanych czy kamery inspekcyjne, które wprowadzane są do rurociągów.

Wobec tego wtedy, gdy chcesz szybko i skutecznie zlokalizować przeciek, skorzystaj z usług firm, których specjalnością jest lokalizacja przecieków. Dzięki ich wsparciu możesz mieć pewność, że prace będą rozpoczęte tak szybko, jak to możliwe, a ty zmniejszysz ryzyko bardzo kosztownych napraw wywołanych przez usterki instalacji

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz