Mama, tata, dwoje dzieci…i pies! – jedziemy na wycieczkę samochodem

Mogłoby się wydawać kompletnie absurdalnym to, że cztery osoby i pies mogą się udać w daleką samochodową wycieczkę. Ale dlaczego rodzina musi rezygnować z tak wspaniałych momentów, jak wspólne wypady, skoro do dyspozycji mamy sporo udogodnień, które ułatwią nam organizację podróży?

Reklama

To, czy będzie to wykonalne, zależy wyłącznie od tego, z jakim nastawieniem zabierzemy się do planowania i pakowania. No dobrze, nie oszukujmy się, bardzo ważny jest też samochód. Nie jest to do końca problem, gdyż nie od dziś wiadomo, że w naszym domu jest dwójka dzieci i duży labrador. Zatem, racjonalnie, zakładamy, że mamy dość duży samochód – SUV lub co najmniej kombi. W szczególności jeśli w podróż zabieramy małe dziecko, dla którego spakować musimy spacerówkę i łóżeczko turystyczne, a także całą torbę maskotek.

Mimo że to nadal mało miejsca, możemy spokojnie tak wszystko zaplanować, by bez problemów się pomieścić – wykorzystajmy do tego… bagażniki! To właśnie one będą tu pełniły kluczową rolę, gdyż cały tył zajmie dwójka dzieci i duży pies. Bagażniki samochodowe mają to do siebie, że mieszczą w sobie więcej, niż mogłoby się wydawać. Dlatego, najprawdopodobniej bez problemu, do dużego auta wejdą torby i pakowne walizki – a do tego, pomiędzy, można jeszcze poupychać reklamówki z jedzeniowym zapasem.

Autobox Thule z e-bagazniki.plBardzo istotnym elementem, zwłaszcza podczas dłuższych wyjazdów rodzinnych, są bagażniki dachowe – to właśnie tam można dołożyć narty lub cały sprzęt – kombinezony, buty narciarskie – wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiedniego rodzaju „trumnę” (tj. box dachowy taki jak ten po lewej), która pomieści wszystko.

Teoretycznie, pies nie powinien siedzieć na tylnym siedzeniu i powinno się mu wstawić do bagażnika odpowiedniej wielkości klatkę – wszyscy jednak wiemy, jak bardzo to męczy ukochane zwierzaki i jeśli tylko się da, unikamy tego. Pod kątem praktycznym również znacznie ułatwia nam to sytuację, bo do bagażnika dzięki temu włożymy znacznie więcej, zwłaszcza, jeśli nasz pies to labrador.

Jak widać, jeśli tylko zaopatrzymy się w odpowiednich rozmiarów samochód i akcesoria do niego, to żadna wycieczka nie będzie straszna, nawet w przypadku większej rodziny i psa. Należy tylko podejść do tego z dobrym nastawieniem, a nie od początku zakładać, że się nie uda, bo to może tylko zniszczyć wyjazd.

Stopka autorska: Fotografia załączona do materiału pochodzi ze strony e-bagazniki.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz