Masa cukrowa na torcie weselnym

Masa cukrowa na torcie Tort jest ważnym elementem na każdym weselu, wprowadzenie go na salę zawsze jest pewnego rodzaju wydarzeniem, które przerywa całą zabawę i zwraca uwagę wszystkich. Podawany jest on w różnych porach imprezy weselnej, co zależne jest od preferencji organizatorów.

Jako, że wszyscy zwykle zwracają uwagę na to wprowadzenie tortu, powinien on naprawdę robić wrażenie i być dosyć efektowny, podobnie również samo jego wprowadzenie powinno być pewnego rodzaju celebracją. Ostatnio modne są wymyślnie dekorowane torty. Często używana jest do tego masa cukrowa. Dzięki zastosowaniu jej można uzyskać dowolny kształt (no może prawie dowolny – oczywiście są pewne granice). Masa cukrowa to substancja, którą pokrywa się wypiek, a następnie formuje do wybranego kształtu. Niewątpliwie jest potem efektowna wizualnie, ale jeśli chodzi o smak to nie każdemu będzie odpowiadać. Masa cukrowa jest przede wszystkim bardzo słodka, dlatego część ludzi ją po prostu zostawia na talerzu. Jednak pomijając ten fakt masa cukrowa pozwoli na wykonanie naprawdę wystawnego tortu, więc myślę, że mimo wszystko warto ją stosować.

Reklama

Zastosowanie masy cukrowej pozwala odejść od klasycznych schematów tortu weselnego, niestety jak już wspomnieliśmy, niektórym gościom jej smak może nie przypaść do gustu. Dlatego musimy sami zdecydować co w naszym torcie jest dla nas ważniejsze, czy jego wygląd wizualny, czy też smak. Oczywiście masa cukrowa nie spowoduje, że tort będzie niesmaczny – pod spodem może kryć się kwintesencja całego smaku, a jak ktoś nie lubi przesadnej słodkości po prostu ściągnie masę. Poza tym efekt ten można nieco zniwelować podając wąskie kawałki tortu, gdzie warstwa zewnętrzna pokryta masą cukrową zajmuje niewielką powierzchnię.

Stopka autorska: masa cukrowa – http://www.sweetdecor.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.7/10 (liczba ocen: 6)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Nie jest aż taka strasznie słodka, ale fakt, że nie jest zbyt smaczna. Jednak zależy co kto lubi.

    VN:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz