Metamorfoza dziecięcego wózka

Wózek dla dziecka to element wyposażenia Malucha, który towarzyszy Wam od urodzenia przez najbliższe kilka lat. Pierwszy wózek to zwykle wózek wielofunkcyjny na dużych kołach. Od pierwszych dni korzystamy z gondoli a po kliku miesiącach na dotychczasowym stelażu montujemy spacerówkę.  Niektórzy z Was zostaną przy tej wersji spacerówki, inni wymienią ją na lekką spacerówkę, tzw. parasolkę. Wszystko zależy od terenu po jakim się poruszacie  na co dzień, od tego czy często musicie składać wózek i przewozić go samochodem oraz od wielu innych czynników, w tym głównie od Waszych preferencji.

Reklama

wózekPo pewnym czasie użytkowania pierwszych czterech kółek Waszego dziecka, przychodzi czas znużenia pojazdem. Bywa, że wózek  jest bardzo zniszczony lub po prostu opatrzył się Wam i macie ochotę na coś nowego, często innego kolorystycznie. Wielu rodziców podejmuje decyzję o zakupie nowego wózka. Jest też inna możliwość, tuning dotychczasowego wózka o ile jego funkcjonalność Was zadowala.

Jak przeprowadzić metamorfozę wózka dla dziecka?

Na rynku z każdym dniem pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze akcesoria do wózka. Oto kilka przykładów jak odrestaurować Wasz stary ale lubiany wózek.

  • Wkładka lub materacyk – poszukajcie wkładki na siedzisko i oparcie do wózka, w kolorze jaki lubicie. Taka wkładka to nie tylko  kolor i design, to również wygoda dla Was i Waszego dziecka. Zwykle takie wkładki wykonane są z materiałów o specjalnych właściwościach, np. Maluch nie będzie się pocił w ciepłe dni a w chłodne jest to forma dodatkowej izolacji od zimna. Poza tym, czyż nie łatwiej uprać wkładkę niż cały wózek?
  • Parasolka lub osłonka – parasolka od słońca to również dodatkowa forma zmiany wyglądu wózka. Możecie wybrać parasolkę, która osłoni przed wszędobylskimi promieniami. Istnieją również osłonki, które montuje się na budkę i są wielofunkcyjne. Latem chronią przed słońcem, jesienią i wiosną przed silnym wiatrem a zimą przed śniegiem i lodowatym powietrzem.
  • Torba do wózka – nawet jeżeli posiadacie torbę do wózka, to może warto zastanowić się nad jej zmianą na nowszy, ciekawszy funkcjonalnie i kolorystycznie model. Ilość toreb na rynku dedykowanych dla właścicieli czterech dziecięcych kółek jest oszałamiająca. Możecie przebierać we wzorach , kolorach i fasonach. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Organizer – to stosunkowo nowy gadżet na rynku artykułów wózkowych ale zdecydowanie wart rozważenia. To mały odpowiednik torby do wózka. Zawieszany na rączkach wózka, sprawia, że najpotrzebniejsze rzeczy macie pod ręką – wygodniej już się nie da. Do tego producenci prześcigają się w rozbudowywaniu funkcjonalności organizera.
  • Ulubiona zabawka dziecka. Jeżeli do wózka przyczepicie ulubioną kolorową zabawkę Waszego dziecka to dodatkowo nabierze on wielu kolorowych barw a Maluch będzie zadowolony, że ma coś swojego ze sobą.

To tylko nieliczne propozycje i podpowiedzi, jak odmienić wózek dla dziecka. Od Waszej wyobraźni i potrzeb zależy jak wiele elementów wymienicie i dodacie aby stworzyć Wasz niepowtarzalny „nowy” wózek. Czasem wystarczy zmienić bardzo niewiele aby zyskać zadowalający a nawet  oszałamiający efekt.

Powodzenia !

Stopka autorska: Torba do wózkahttp://www.mksprofi.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz