Rozwój informatyki w wielu obszarach spowodował prawdziwą rewolucją w oprogramowaniu biznesowym. Producenci systemów informatycznych dla przemysłu przezywają renesans. W Przemyśle podobnym wydarzeniem, który zmienił oblicze zarządzania procesami było wprowadzanie systemu ERP, który kompleksowo obsługiwał wszystkie obszary działalności firmy.
Dziś mamy podobny efekt, a można powiedzieć, że jeszcze ba większą skalę. W zasadzie nic się nie zmieniło, są systemy klasy ERP, obecnie ERP 2, które zarządzają zasobami przedsiębiorstwa. Jednak w wyniku postępu, jaki ma miejsce w XXI wieku zmienił się model narzędzi. Ze stacjonarnego stał się mobilny. Może dla przeciętnego użytkownika nie ma to większego znaczenia, ale dla przedsiębiorcy jest to prawdziwa rewolucja.
Całe zamieszanie spowodowane jest jak w większości przypadków oczekiwaniami klienta. Klient staje się coraz wygodniejszy, ma nieograniczoną liczbę możliwości i wszystko chce mieć jak najszybciej.
taki model biznesowy zmusił dostawców oprogramowania nie tyle do udoskonalenia już dobrych systemów, a zwiększenia jego zasięgu. Chodzi o dostęp z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Firma, która zajmuje się produkcją, czy sprzedażą posiada wielu handlowców, czy floty transportowe. Handlowcy oczywiście umawiają kolejne deale, spotykają się z klientem, co przy stacjonarnym charakterze pracy czas realizacji trwałby w nieskończoność. Dlatego wprowadzanie wszystkich danych odbywa się momentalnie za pomocą chociażby smartfona, czy tabletu co dziś jest już normą. Mobilny charakter pracy sprzyja znacznej efektywności pracownika. Przykład ten równie znakomicie nadaję się w przypadku obszaru logistyki. Zarządzanie magazynem, flotą i transportem bez stałego kontaktu i dostępu do informacji nie byłby tak efektywny w przypadku ograniczenia się do zasobów informacyjnych wyłącznie z poziomu firmy.
W przypadku kadry zarządczej model mobilny procesów biznesowych jest bardzo ceniony i nieustannie wykorzystywany. Osoba kierująca danym obszarem przedsiębiorstwa nawet nie będąc w firmie ma pełne dane do wszystkich procesów i możliwość korygowania zaistniałych sytuacji.
Potrzeba tworzenia mobilnych systemów jest bardzo duża, powoduje to jednak usprawnienie działania całego przedsiębiorstwa, lepszą organizację pracy pracowników, rzetelną i dokładną informacje, przejrzysty przepływ danych, zwiększenie efektywności pracy.
Stopka autorska: http://erp-consulting.com.pl – Produkcja zinformatyzowana
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!