Nienasycone kwasy tłuszczowe – omega 3

Od dawna już wiadomo, że nienasycone kwasy tłuszczowe mają niezwykle szerokie działanie sprzyjające naszemu zdrowiu. Można stosować je w profilaktyce, jak i wspomagająco, w różnego rodzaju terapiach. Z najważniejszych zalet kwasów, zwanych kwasami omega 3 warto wymienić ich działanie przeciwnowotworowe, spowalniające procesy starzenia się komórek, czy też zmniejszanie liczby trójglicerydów we krwi, co zapobiega zawałom serca.

Reklama

Niektórzy, dopatrują się również działania kwasów przy zapaleniu stawów pochodzenia reumatycznego, czy w depresji. Warto zauważyć, że osoby, których dieta jest bogata w kwasy omega 3 są zdrowsze, odpowiedniejsze i znacznie łatwiej radzą sobie z infekcjami. Niektórzy twierdzą również, że kwasy omega 3 mają znaczące działanie na naszą sprawność intelektualną. Skoro ich działanie jest tak niezwykłe, to gdzie możemy je znaleźć i co spożywać by dostarczać ich sobie jak najwięcej. Znaleźć je można przede wszystkim w produktach tłuszczowych. Same kwasy to tłuszcze, więc nie jest to żadnym zaskoczeniem, że akurat produkty tłuszczowe będą zawierały ich najwięcej. I tak, oleje rybne są najbogatszym źródłem kwasów omega 3. Wystarczy wymienić tu olej łososia, z sardynek, z wątroby dorsza, zwany tranem i ze śledzia. W dalszej kolejności, olej z orzechów włoskich dostarczy nam ten drogocenny składnik. Również olej rzepakowy i sojowy są jego bogatym źródłem. Spośród dodatków do potraw, możemy wymienić tutaj majonez, w którym również jest dość duża zawartość kwasów. Masło, smalec, margaryna i oliwa z oliwek, to kolejne, cenne w naszej kuchni produkty. One również zawierają duże ilości kwasu.

Oczywiście, produktów, w których w mniejszej ilości występują nienasycone kwasy tłuszczowe jest bardzo dużo. Jednakże tutaj wymienione zostały przede wszystkim te, w których zawartość jest największa, najbardziej znacząca i przez to ich spożywanie wprowadza do naszego organizmu ich największe ilości. Warto więc zweryfikować swoją dietę, skoro niewielka zmiana, może spowodować bardzo duże, pozytywne następstwa dla naszego zdrowia.

Stopka autorska: omegamed.pl – omega 3

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz