Nowe smartfony na rynku

Na rynku smartfonów zauważamy coraz to ciekawsze rozwiązania. Jeszcze kilka lat temu prestiżowi producenci unikali jak ognia kojarzonego z tandetą plastiku. Dziś wprowadzają właśnie  plastikowe i kolorowe obudowy – chodzi o oszczędności  czy też może  o chęć podążania za najnowszymi trendami?

Reklama

W elektronice, nowe wynalazki technologiczne od zawsze kojarzyły się z czymś drogim i luksusowym. W taki właśnie sposób traktowano smartfony:  doskonała jakość wykonania, innowacyjne pomysły a także popularność marek  od lat przyciągały klientów z całego świata. Jednak w myśleniu najbardziej znanych producentów zaszły spore zmiany – jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, że materiałem wykorzystywanym w obudowie będzie plastik. Dziś pracownicy największych firm zapowiadają, że w planach mają już kolejne modele właśnie z plastikową obudową. Jak społeczeństwo przyjmie nowe smartfony- odniosą sukces czy porażkę?

Przydatne funkcje

Dzisiejsze smartfony są doskonale wyposażone. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych aplikacji.  Obecne na rynku smartfony są wyposażone w niezwykle praktyczne rozwiązania, a zaliczyć można do nich:

  • Samodzielne ustawianie wibracji, które działa na podobnej zasadzie jak dzwonki. Do każdego kontaktu można teraz przypisać dowolny rodzaj wibracji.
  • Usuwanie maili. W aplikacji obsługującej e-maile wystarczy po skasowaniu wiadomości potrząsnąć telefonem i pozbędziemy się niechcianego maila.
  • Obsługiwanie smartfona głową- przy pomocy kamerki z przodu urządzenia możliwe jest obsługiwanie swojego telefonu za pomocą ruchów głowy. Rozwiązanie to zostało zaprojektowanie z myślą o osobach niepełnosprawnych
  • Liczenie dystansu oraz kalorii. Można ćwiczyć a nawet tylko spacerować ze smartfonem w kieszeni, a on podliczy nasze kilometry oraz spalone kalorie. Ponadto telefon poinformuje nas, jaką ilość płynów powinniśmy przyjąć po treningu.

Tęcza kolorów

Na rynku smartfonów i fabletów jeszcze  nigdy nie było tak kolorowo. Czołowi producenci po raz pierwszy oferują  tak duży wybór kolorów w swoim sprzęcie. Obudowy mają przyciągnąć nowych klientów swoimi żywymi barwami: zielonym, różowym żółtym i niebieskim. Oczywiście dostępnych jest jeszcze więcej barw, ale też i dodatków w postaci ekstrawaganckich  pokrowców. Chociaż to tylko kolor obudowy, jest to ogromna zmiana w świecie telefonii: dotąd kojarzone głównie z biznesowym światem marki – dziś oferują kolorowe telefony, które w dodatku nie przerażają ceną. Nad tym firmy z branży pracują bardzo intensywnie, mając świadomość konkurencji nie chcą zrazić do siebie przyszłych klientów.

Stopka autorska: Artykuł powstał przy współpracy z serwisem teleKROWA.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz