Porady dotyczące zakupu samochodu

Kupno samochodu nie należy do grona najprostszych decyzji jakie przychodzi nam podejmować. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek dotyczących tego, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie samochodu.

Reklama

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest suma pieniędzy jaką możemy przeznaczyć na wymarzony pojazd. Ważne jest aby nie ulegać chwilowym emocjom i kierować się zdrowym rozsądkiem, w celu uniknięcia kłopotów finansowych które mogą się pojawić. Najlepszym rozwiązaniem jest wyznaczenie sobie danej kwoty, której nie można przekroczyć składająca się z wszystkimi pozostałymi kosztami tj. rejestracja, przegląd, podatek. Po ustaleniu takiej „granicy” można przystąpić do poszukiwań czyli najtrudniejszego etapu zakupu samochodu. Obecnie w dobie szeroko rozwiniętych technologii dostęp do różnego rodzaju informacji jest bardzo łatwy – również tych motoryzacyjnych. Istnieje dużo for, blogów i portali motoryzacyjnych na których swoje opinie o danym samochodzie przeważnie wyrażają osoby, które dany model posiadają i znają wszystkie jego wady i zalety.

Nie warto ograniczać zakresu poszukiwań do jednego, wcześniej upatrzonego samochodu. Dobrze jest przygotować listę potrzeb do jakich wykorzystywany ma być nowy nabytek, np. dojazd do pracy, odwożenie dzieci do szkoły, częste wyjazdy na ryby. Można stwierdzić, że samochód spełniający podane przykładowo potrzeby musi być bezpieczny, komfortowy, praktyczny i niekoniecznie duży.

Pozostaje już tylko przeglądanie ofert i porównywanie ich z naszymi wymaganiami. Jeżeli istnieje kilka modeli, które budzą sobą zainteresowanie z pomocą przychodzi lista potrzeb, o których mowa w poprzednim akapicie. Najlepiej jest zestawić wady i zalety dwóch interesujących nas modeli i porównać, który samochód bardziej odpowiada naszym potrzebom. Dobrym okresem na zakup nowego samochodu jest początek roku, gdyż pojazdy z poprzedniego roku są przeceniane. Cenę znacznie obniży również popularność danego modelu. Mniej „modny” samochód będzie tańszy niż te najbardziej popularne pojazdy. Mając upatrzony konkretny model, u konkretnego dealera nie pozostaje już nic innego jak sfinalizowanie zakupu. U niektórych jednak, nawet w tym momencie pojawiają się drobne wątpliwości. Jeżeli takowe występują warto jest skorzystać z możliwości jazdy próbnej. Podczas trwania jazdy próbnej klient ma możliwość dokładnego sprawdzenia interesującego go samochodu na wybranej przez siebie trasie. Teraz już wszystko powinno się wyjaśnić i decyzja powinna zostać podjęta.

Stopka autorska: Dziękuję za pomoc przy artykule firmie AutoChlodnice.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz