Oczyszczanie organizmu a zabiegi medyczne

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że bardzo ważnym działaniem wspomagającym zdrowie i przeciwdziałającym wielu schorzeniom różnego rodzaju jest oczyszczanie organizmu, które zapewnia usuwanie z organizmu nagromadzonych substancji o działaniu toksycznym, oraz likwiduje czynniki, które to powstawanie mogą warunkować.

Reklama

Z tego też względu dąży się do regularnego przeprowadzania kuracji oczyszczających, zwłaszcza na przełomie pór roku, kiedy temperatura, czy sezonowość warzyw i owoców wymuszają modyfikacje w sposobie żywienia. Oczyszczanie organizmuOczyszczanie organizmu można przeprowadzać na wiele sposobów, jednak dopiero połączenie wszystkich tych, których skuteczność potwierdzają specjaliści z zakresu medycyny i dietetyki, przynosi zadowalające efekty.

W zakresie diety, detox przeprowadzany jest poprzez wykluczenie wszystkich ciężkostrawnych, obfitujących w tłuszcz zwierzęcy i cukry proste, produktów i potraw. W zamian za nie, wprowadza się większą ilość produktów zbożowych pełnoziarnistych, które obfitują w błonnik rozpuszczalny i błonnik nierozpuszczalny oraz świeżych warzyw i owoców, które poza błonnikiem, zawierają również cenne witaminy i składniki mineralne, wspomagające regenerację organizmu. Tym sposobem resztki pokarmowe w jelitach zostają usunięte, a toksyczne produkty przemiany materii nie gromadzą się. Zminimalizowaniu, czy nawet zniwelowaniu ulegają także dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, czy reakcje uczuleniowe. Zastosowanie zmiany sposobu żywienia nie jest jednak gwarantem usunięcia wszelkich złogów pokarmowych, które gromadziły się w żołądku przez wiele miesięcy czy nawet lat.

W tym celu konieczne jest wykonanie zabiegu medycznego, który polega na cyklicznym przepłukiwaniu jelita grubego, przez co usunięte są resztki pokarmowe nawet z najtrudniejszych zakamarków, takich jak zastawka krętniczo – kątnicza, czy też jelito czcze. Co ciekawe taki zabieg wspomaganie tylko profilaktykę wielu schorzeń, w tym zarówno tych dotyczących przewodu pokarmowego, jak i pozostałych. Wpływa on bowiem również korzystnie na poprawę metabolizmu, a więc wspomaga proces utraty nadmiernych kilogramów i sprzyja poprawie stanu cery, włosów i paznokci, których struktura uzależniona jest od stopnia odżywienia organizmu składnikami pokarmowymi, w tym w szczególności składnikami mineralnymi. Działanie to jest wieloaspektowe, gdyż wiąże się nie tylko z usunięciem z organizmu toksycznych substancji, czy zapobieganiem ich dalszego gromadzenia się, ale również z przywróceniem korzystnych proporcji ilościowych bakterii w przewodzie pokarmowym, które wpływają na wiele funkcji organizmu, począwszy od trawienia, poprzez wzrost odporności. Detox organizmu jest więc formą wspomagającą utrzymanie stanu zdrowia w bardzo prosty, bezpieczny, bezbolesny i małoinwazyjny sposób. Zabieg ten wykonywany jest w większości prywatnych klinik, przez doświadczonych w tym zakresie specjalistów.

Stopka autorska: skuteczneoczyszczanie.pl – oczyszczanie organizmu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz