Odnawianie starych mebli – jak się do tego zabrać?

Wiele osób lubi majsterkować i bawić się w samodzielne naprawy. Bardzo popularne staje się także samodzielne odnawiane mebli, dzięki któremu można tchnąć nowe życie w stary przedmiot. Odnawianie mebli to doskonała zabawa, więc warto popróbować swoich sił w ich tworzeniu od nowa! Ale jak zacząć?

Reklama

Odpowiednie meble

Ważne jest posiadanie odpowiednich mebli do odnawiania. W końcu nikt nie będzie odnawiał już nowych mebli. Można kupić w sklepach z antykami jakieś stare krzesła, sofy czy komody. Na początek lepiej wybrać meble, które nie mają wiele tapicerki, albo jest ona prosta – jak na przykład w krzesłach. Dzięki temu można sobie bez większych problemów poradzić. Bardzo fajnym rozwiązaniem są szafy, komody oraz bieliźniarki. Nie każdy ma takie meble w domu, jednak stare meble w dobrej cenie można kupić bez problemów w sklepach a także na bazarkach oraz od osób prywatnych. Na pierwszy raz najlepiej wybrać meble, które nie są bardzo kosztowne.

Odnowienie czy nowa wizja?

Ważną kwestią jest to w jaki sposób chce się odnowić meble – zgodnie z tym jak wyglądały wcześniej czy chce się dać im inną kolorystykę albo wykończenie? Wszystko zależy od osobistych preferencji. Na pewno mimo wszystko trzeba kupić farbę, lakier, pędzle, papier ścierny, bajcę oraz wiele innych rzeczy! Jeżeli chce się ozdobić meble to można robić to z ręki, albo skorzystać z gotowych szablonów. Odnowienie mebli nie ma żadnych limitów!

Odpowiednie miejsce pracy

Bardzo ważne podczas odnawiania antycznych mebli jest miejsce pracy, musi ono być przewiewne oraz suche. Dzięki temu farba oraz lakier szybko wyschną a na dodatek nie będzie nas bolała głowa od nadmiaru chemikaliów w powietrzu! Meble powinny stać na podłodze, warto na niej położyć kilka kartonów. Doskonałym miejscem pracy jest garaż albo komórka, oczywiście o ile jest odpowiednio oświetlona oraz duża. Dobrze zadbać także o swoje zdrowie – ubrań czapkę, długie rękawy, odpowiednie obuwie, na twarz założyć maseczkę, żeby nie wdychać chemii. Taki ubiór sprawi, że odnawianie pójdzie gładko.

Odnawianie mebli to nie wszystko! Przecież można odnawiać także pozłacane elementy, filiżanki, zastawy, wazony oraz wiele innych z kategorii porcelana . Nie ma żadnych przeszkód, wystarczy tylko mieć sporo zapału oraz szczerą chęć do pracy i nie bać się tego, że coś się zepsuje podczas odnawiania!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz