Odpowiedni klimatyzator w domu jednorodzinnym

Zamontowanie klimatyzacji, to idealny sposób na zapewnienie właściwej temperatury w domu, nawet w najbardziej upalne dni lata. Nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń odczuwalne jest szczególnie na poddaszu oraz w domach, które położone są na działkach bez elementów przynoszących cień. Jeżeli problem zbyt dużego nagrzewania się pomieszczeń dotyczy również ciebie rozważ kupno klimatyzatora. Pozwoli ci on dostosować optymalną temperaturę we wnętrzu.

Reklama

Klimatyzatory idealnie sprawują się w okresie letnim oraz przejściowym. Niestety ich moc grzewcza nie pozwala na ogrzewanie pomieszczeń zimą. Jedyną możliwością ocieplania wnętrza klimatyzatorem jest uruchamianie go w jesienne dni, w których temperatura nie spadła jeszcze tak nisko by trzeba było uruchamiać centralne ogrzewanie.

Wybór klimatyzatora do domu

Klimatyzatory monoblokowe są coraz rzadziej stosowane w domach jednorodzinnych. Obecnie typ klimatyzatora jakim jest split jest najczęściej kupowanym urządzeniem chłodzącym. Ceny kupna oraz montażu przenośnego klimatyzatora plasuje się od około 800 zł nawet do kilku tysięcy złotych za nowocześniejszy typ split.

Montaż oraz użyteczność – klimatyzator w dwóch jednostkach

Klimatyzatory typu split są złożone z dwóch związanych ze sobą elementów. Jednostkę zewnętrzną instaluje się zazwyczaj na ścianie zewnętrznej budynku bądź dachu. Służy ona do odprowadzania ciepła. Z kolei jednostka wewnętrzna schładza powietrze we wnętrzu. Najczęściej jest ona instalowana pod sufitem na ścianie wewnętrznej. Natomiast urządzenia montowanie wewnątrz domu posiadają zazwyczaj niewielkie wymiary oraz moc, z tego też względu nadają się one jedynie do klimatyzowania mniejszych pomieszczeń.

Na rynku znajdują się również klimatyzatory w wersji split posiadające jednostki, które przeznaczone są to umieszczania na podłodze pod oknem bądź na suficie. Blokują one napływ ciepłego powietrza chłodnym strumieniem. Natomiast jednostki zamontowane na suficie mieszają ciepłe powietrze z chłodnym, co pomaga w eliminowaniu nieprzyjemnego, chłodnego nawiewu. Tego typu klimatyzatory montowane są zazwyczaj w większych pomieszczeniach. Dodatkowo istnieją również klimatyzatory kanałowe bądź kasetonowe. Kanałowe ukrywa się w stropie, a kasetonowe montuje w sufitach podwieszanych. Zajmują one zdecydowanie mniej miejsca niż inne typy klimatyzatorów.

Klimatyzatory typu split mają możliwość chłodzenia oraz dogrzewania więcej niż tylko jednego pomieszczenia. Wystarczy dokupić jednostki wewnętrzne, a następnie podłączyć je bezpośrednio do urządzenia zewnętrznego. Nieco mniej komfortowym, ale tańszym rozwiązaniem jest zakup klimatyzatora przenośnego. Tego typu klimatyzator nie posiada żadnych elementów montowanych na stałe, co powoduje, że może być przenoszony z jednego miejsca na drugie.

Przed dokonaniem zakupu klimatyzatora należy zapoznać się ze specyfiką sprzętu oraz zasięgnąć kilku podstawowych informacji. Strefa klimatyzacji zawiera wiele niezbędnych wiadomości, które ułatwią zakup urządzenia oraz poruszanie się po rynku klimatyzatorów.

Stopka autorska: http://www.strefaklimatyzacji.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz