Oszczędne bilety lotnicze

Planując podróż, która nie nadwyręży naszego budżetu domowego, bierzemy pod uwagę tanie bilety lotnicze. Możemy je dostać w tanich liniach lub w porównywarkach internetowych. Ale jest jeszcze kilka innych czynników, które wpływają na cenę biletów samolotowych. Aby jeszcze taniej latać warto sprawdzić różne sposoby oszczędzania na biletach.

Reklama

Wcześniejsze rezerwacje

Ta reguła nie tylko dotyczy biletów samolotowych, sprawdza się także w kilku innych dziedzinach życia. Jednak to prawda im wcześniej dokonamy rezerwacji biletu i kupimy go tym będzie on tańszy. Kiedy zacząć szukać? Jeśli chodzi o linie tradycyjne to nawet pół roku wcześniej należy dokonać rezerwacji. Natomiast u tanich przewoźników wystarczy 3 miesiące wcześniej kupić bilety, aby mniej za nie zapłacić. Dlatego plany naszej podróży nie mogą być zostawiane na ostatnia chwilę. Może się zdarzyć, że wcześniej będziemy chcieli dokonać rezerwacji biletu samolotowego i go nie znajdziemy. Co wtedy zrobić? Na to także jest sposób. Wystarczy co jakiś czas przeglądać strony linii lotniczych lub sprawdzać oferty w porównywarkach internetowych (np. mojeloty.pl). Najlepiej jest sprawdzać codziennie, albo bardzo często różne promocje i oferty lotów. To najskuteczniejsza metoda szukania okazji. Dlaczego tak jest? To proste. Najtańsze bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i nie sprawdzając ich możemy przegapić super okazje.

Newsletter to dobre źródło informacji

Aby nie spędzać wielu godzin na przeglądaniu po kolei stron przewoźników, możemy zapisać się na newslettera. Wtedy będziemy na bieżąco dostawać świeże informacje o lotach, promocjach i okazjach. To bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które często podróżują liniami lotniczymi. Bo w ten sposób zawsze dotrą do nas informacje o najlepszych promocjach linii lotniczych. Ostatnio popularne stały się także strony internetowe poświęcone tanim linom lotniczym. Możemy także skorzystać z blogów i forów internetowych, na których bardzo chętnie udzielają się zapaleni podróżnicy, który dzielą się swoją wiedzą i informacjami na temat podróży, linii lotniczych i biletów samolotowych.

Od czego jeszcze zależy cena biletu?

Jest kilka czynników, które wpływają na cenę biletu, z których nie zdajemy sobie sprawy. Aby bilet samolotowy był tańszy powinniśmy też korzystać z mniejszych lotnisk. Tanie linie lotnicze korzystają z małych oddalonych od miast lotnisk, ponieważ jest to duża oszczędność. Warto także zwracać uwagę na błędy w liniach lotniczych. Czasami się zdarza, że informatycy zapomną zmienić walutę, albo coś innego i przez to cena biletu samolotowego jest niższa niż powinna być, dzięki czemu my możemy skorzystać kupując taki bilet za cenę jaka widnieje na stronie internetowej.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz