Perfumy męskie i ich popularność

perfumyO ile perfumy damskie i ich użytkowanie było czymś normalnym od zarania dziejów, to w przypadku zapachów dla panów, sytuacja wygląda nieco inaczej. Perfumy męskie jako takie, do powszechnego użytku weszły dopiero na początku XX wieku. Wcześniej królowała woda po goleniu oraz woń świeżego mydła. Tych, którzy korzystali z perfum uważano za nieco zniewieściałych.

Obecnie sytuacja jest zupełnie inna. Rynek perfum męskich corocznie notuje spory wzrost, nawet większy aniżeli perfumy damskie. Fakt ten wynika z działań marketingowych największych dystrybutorów. Najpopularniejsze dzisiaj marki sygnowane są nazwiskami gwiazd muzyki, sportu oraz branży odzieżowej.

Reklama

Wzrost w tym segmencie rynku jest także wynikiem popularyzacji i uprzemysłowienia produkcji w branży perfumeryjnej. Dzięki temu, możemy wejść do perfumerii i spokojnie rozejrzeć się, wypróbować a w końcu zakupić odpowiedni dla nas zapach. Zakupy w takim miejscu to także ciekawe oferty cenowe. Szczególnie w okresach przedświątecznych można natrafić na spore rabaty albo ciekawe dodatki.

Pamiętajmy także, że stosowanie perfum jest regulowane w każdym podręczniku traktującym o savoir-vivre. Warto więc znać kilka zasad, tak aby nie doprowadzić do kompromitacji w towarzystwie. Przede wszystkim, nie można przesadzać z perfumami. Panowie muszą pamiętać, aby po skorzystaniu z wody po goleniu umyli ręce. W innym wypadku, ostry zapach tego kosmetyku może się przenosić na wszystko z czym będziemy mieli kontakt fizyczny.

Stopka autorska: perfumy damskie – http://tagomago.pl/katalog/6/Perfumy/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz