Pokój małego odkrywcy

Aranżacja pokoju dla małego dziecka jest nie lada wyzwaniem, z jednej strony pokój powinien być ładny a z drugiej praktyczny. Dodatkowo powinien stymulować dziecko do odkrywania świata i do ciekawości życia. Kilka drobnych wskazówek mogą Ci pomóc w urządzeniu najwspanialszego pokoju dla Twojej pociechy.

Ściany i sufit

Są to ogromne przestrzenie do ciekawego zagospodarowania. Sufit wcale nie musi być biały. Możesz pobawić się w wiele kolorów, a nawet w malunki. Jeśli pomalujesz sufit w błękitny kolor i dodasz kilka obłoczków, Twoja pociecha będzie codziennie rano otwierała oczy pod niebem. Jest to wspaniały początek, każdego dnia. Jeśli jednak uważasz, że nie masz zdolności plastycznych za grosz i z obłoczków mogą wyjść niekształtne koła, możesz sufit pokryć tapetą, która stworzy piękne niebo. Na ścianach połóż kolorowe tapety, a jeśli nie jesteś ich zwolennikiem możesz kupić przeróżne plakaty z dziecięcymi motywami. Ściana z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi będzie najlepszym prezentem dla Twojego dziecka. Przy codziennym wieczornym czytaniu bajki, Twój maluch będzie mógł bardziej realnie uczestniczyć w wydarzeniach ze Stumilowego Lasu.

Szukasz tapet do pokoju dziecka? Sprawdź w Deeco.eu!

Meble

Meble w pokoju dziecka przede wszystkim powinny być pojemne. Każdy maluch ma od groma zabawek, które gdzieś trzeba zmieścić. Dlatego też świetnym rozwiązaniem są nowoczesne meblościanki, które są ładne i praktyczne. Możesz również zrobić łóżko na antresoli, będzie to wspaniałe miejsce nie tylko do spania, ale również do zabawy. Przestrzeń pod antresolą będzie świetnym miejscem na kącik zabaw. Połóż tam miękki dywan i ogromną pufę, a na pewno Twoja pociecha będzie spędzała w tym bezpiecznym miejscu najwięcej czasu.

Dodatki

Oświetlenie wbrew pozorom jest bardzo ważne w dziecięcym pokoju. Lampka, która będzie pasowała do wnętrza z możliwością ustawienia różnego natężenia światła skutecznie będzie wypędzała wszystkie strachy mieszkające pod łóżkiem. Najlepsze i największe zabawki, które umieścisz w widocznych miejscach będą najlepszą dekoracją pokoju.

Pokój dziecka jest przede wszystkim miejscem do zabawy, z odrobiną wyobraźni możesz zwykły szary pokój zmienić w przestrzeń do poznawania świata. Wcale nie trzeba w tym celu przeciążać zbytnio portfela. Czasem wystarczą farby i przemalowanie już istniejącej przestrzeni.

Stopka autorska: Szukasz tapet do pokoju dziecka? Sprawdź w Deeco.eu! – http://deeco.eu/category/pokoj-dziecka-tapety?horizontal

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz