Jak wybrać mieszkanie w dużym mieście?

Wiele osób, szczególnie młodych, staje przed koniecznością znalezienia odpowiedniego mieszkania. Nieraz należy je znaleźć w dużym mieście, takim jak np. Wrocław. Kupno mieszkania wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami, dlatego taką decyzję trzeba podjąć z rozwagą. Co zatem należy koniecznie wziąć pod uwagę podczas wyboru mieszkania?

Cena

To jest oczywiście podstawowy parametr, który należy wziąć pod uwagę wybierając mieszkanie. Niemniej jednak nie chodzi tu o samą wysokość ceny zakupu danego mieszkania, a raczej o jej adekwatność. A zatem sprawdzamy czy mieszkania tego typu także mają taką cenę, czy rzeczywiście to, co deklaruje osoba sprzedająca jest prawdą.
Sprawdzić należy także dokładnie, czy nie ma żadnych ukrytych kosztów. Czy np. instalacja sanitarna nie będzie do wymiany, czy część mieszkanie nie jest do remontu, czy ze względu na kiepską lokalizację nie będziemy dużo dopłacać do dojazdu do pracy itp.

Lokalizacja

To jest kolejna bardzo ważna sprawa, którą należy wziąć pod uwagę. Należy sprawdzić, czy w okolicy są jakieś supermarkety, do których można łatwo podjechać, czy jest park, jak daleko mamy do pracy. Istotny może okazać się również dostęp do komunikacji miejskiej. Tu warto nie umawiać się na oglądanie mieszkania w godzinach poza szczytem. Może się bowiem okazać później, że mieszkanie, które pozornie znajdowało się blisko ważnych punktów, ma tak zakorkowane ulice i brak komunikacji miejskiej, że nie da się nigdzie szybko dojechać.
Warto też zwrócić uwagę na sąsiadów- czy i jacy oni są. Nie warto wybierać mieszkań, w których sąsiedzi są kłopotliwi, gdyż będzie to pewnym czasie dużym problemem i dla nas.

Rozkład pomieszczeń oraz pozostałe sprawy

Warto zwrócić szczególną uwagę na rozkład pomieszczeń, a dokładniej- czy wielkości poszczególnych pomieszczeń odpowiadają nam, czy nie są za wysokie, czy nie będzie problemu z ogrzaniem ich, czy są odpowiednio nasłonecznione i czy mamy już pomysł na urządzenie tego mieszkania.
Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest oczywiście to, aby mieszkanie nam się podobało! Bowiem każdemu podoba się zupełnie co innego i jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania, ponieważ rodzina i znajomi będą sądzili, że jest ono świetne, natomiast nam nie będzie ono się szczególnie podobało, to nigdy nie będziemy w nim szczęśliwi!

Artykuł powstał we współpracy z Partner Capital – Mieszkania Wrocław

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz