Pomysły jak pakować produkty w e-sklepie, aby budować wizerunek marki i przyciągać klientów

W dzisiejszych czasach, gdy branża e-commerce podbiła rynek, w zakupach liczą się rzeczy, które dotychczas nie miały aż takiego znaczenia. Aby zdobyć i utrzymać klientów warto pomyśleć o drobiazgach, jak na przykład pakowanie towarów. Elegancki i oryginalny pakunek z pewnością zyska fanów i przyciągnie ciekawskich do twojego sklepu.

Reklama

Opakowanie jest ważne

Mimo, iż maksyma głosi, żeby nie oceniać książki po okładce, każdy specjalista od marketingu wie, że w biznesie jest dokładnie odwrotnie. Opakowanie jest tym, co czyni produkt atrakcyjnym dla klienta. Jak wiele badań konsumenckich pokazało, to jak wygląda produkt decyduje w głównej mierze o jego wyborze.

Dlatego firmy dokładają tak wielu starań, aby tworzyć jak najciekawsze opakowania produktów. Dodatkowo duży wkład w budżety mają również badania konsumenckie, które badają upodobania klientów i trendy.

Klient docenia twoje starania

W biznesie e-commerce substytutem opakowania produktu są interesujące opakowania kupowanych przez klienta towarów. Nie wystarczy obecnie pudełko kartonowe i taśma pakowa. Klienci doceniają innowacyjne rozwiązania i kreatywność sprzedawcy. Jak na przykład pudełko wypełnione przez kolorowe gumki recepturki, a wśród nich zatopiony towar.

Pamiętaj, że klienci są dziś niezwykle wymagający. Liczy się przede wszystkim jakość twojej obsługi i szybkość. Jeżeli zapewnisz klientów o swoim zaangażowaniu i dostarczysz szybko ładnie zapakowaną przesyłkę, masz szansę wybić się w branży i zdobywać nowych klientów.

Atrakcyjne opakowania komentowane w social mediach

Pamiętaj, że branża e-commerce to nie tylko twój sklep, tylko cała sieć, gdzie będą się szerzyły opinie na twój temat. Zadowoleni klienci są najlepszym nośnikiem reklamy i tworzą niesamowitą formę marketingu szeptanego. Jeżeli twoje tęczowe gumki recepturki w pudle spodobają się jednemu, na pewno udostępni od zdjęcia w social mediach. Masz pewność, że informacja o tym, jak kreatywnie podchodzisz do biznesu, nawet do pakowania paczek, rozniesie się z prędkością błyskawicy.

Miej na magazynie w zapasie…

Aby przygotować się do niecodziennego i oryginalnego podejścia do pakowania paczek, powinieneś mieć zapas pewnych artykułów w magazynie, gdzie pakuje się towary.

Na pewno do kreatywnego wypełniania paczek przydadzą się np.:

  • Gumki recepturki – stworzą bezpieczną, miękką i kolorową bazę dla delikatnych towarów,
  • Słoma – zarówno naturalna, jak i kolorowa dobrze chroni przed wstrząsami, ładnie wygląda, nawiązując do modnych rustykalnych trendów w pakowaniu,
  • Ścinki gazet – niby nic nowego, a jednak jeżeli skomponujemy pudełko, z naturalnym sznurkiem i gazetami, otrzymamy popartowe i modne opakowanie, które z pewnością zyska wielu fanów.

Pamiętaj, że pakowanie kreatywne nie musi oznaczać droższego nakładu finansowego. Często jest to jedynie kwestia dobrego pomysłu, który może zacząć budować pewną sferę twojego wizerunku firmowego.