Pomysły jak pakować produkty w e-sklepie, aby budować wizerunek marki i przyciągać klientów

W dzisiejszych czasach, gdy branża e-commerce podbiła rynek, w zakupach liczą się rzeczy, które dotychczas nie miały aż takiego znaczenia. Aby zdobyć i utrzymać klientów warto pomyśleć o drobiazgach, jak na przykład pakowanie towarów. Elegancki i oryginalny pakunek z pewnością zyska fanów i przyciągnie ciekawskich do twojego sklepu.

Reklama

Opakowanie jest ważne

Mimo, iż maksyma głosi, żeby nie oceniać książki po okładce, każdy specjalista od marketingu wie, że w biznesie jest dokładnie odwrotnie. Opakowanie jest tym, co czyni produkt atrakcyjnym dla klienta. Jak wiele badań konsumenckich pokazało, to jak wygląda produkt decyduje w głównej mierze o jego wyborze.

Dlatego firmy dokładają tak wielu starań, aby tworzyć jak najciekawsze opakowania produktów. Dodatkowo duży wkład w budżety mają również badania konsumenckie, które badają upodobania klientów i trendy.

Klient docenia twoje starania

W biznesie e-commerce substytutem opakowania produktu są interesujące opakowania kupowanych przez klienta towarów. Nie wystarczy obecnie pudełko kartonowe i taśma pakowa. Klienci doceniają innowacyjne rozwiązania i kreatywność sprzedawcy. Jak na przykład pudełko wypełnione przez kolorowe gumki recepturki, a wśród nich zatopiony towar.

Pamiętaj, że klienci są dziś niezwykle wymagający. Liczy się przede wszystkim jakość twojej obsługi i szybkość. Jeżeli zapewnisz klientów o swoim zaangażowaniu i dostarczysz szybko ładnie zapakowaną przesyłkę, masz szansę wybić się w branży i zdobywać nowych klientów.

Atrakcyjne opakowania komentowane w social mediach

Pamiętaj, że branża e-commerce to nie tylko twój sklep, tylko cała sieć, gdzie będą się szerzyły opinie na twój temat. Zadowoleni klienci są najlepszym nośnikiem reklamy i tworzą niesamowitą formę marketingu szeptanego. Jeżeli twoje tęczowe gumki recepturki w pudle spodobają się jednemu, na pewno udostępni od zdjęcia w social mediach. Masz pewność, że informacja o tym, jak kreatywnie podchodzisz do biznesu, nawet do pakowania paczek, rozniesie się z prędkością błyskawicy.

Miej na magazynie w zapasie…

Aby przygotować się do niecodziennego i oryginalnego podejścia do pakowania paczek, powinieneś mieć zapas pewnych artykułów w magazynie, gdzie pakuje się towary.

Na pewno do kreatywnego wypełniania paczek przydadzą się np.:

  • Gumki recepturki – stworzą bezpieczną, miękką i kolorową bazę dla delikatnych towarów,
  • Słoma – zarówno naturalna, jak i kolorowa dobrze chroni przed wstrząsami, ładnie wygląda, nawiązując do modnych rustykalnych trendów w pakowaniu,
  • Ścinki gazet – niby nic nowego, a jednak jeżeli skomponujemy pudełko, z naturalnym sznurkiem i gazetami, otrzymamy popartowe i modne opakowanie, które z pewnością zyska wielu fanów.

Pamiętaj, że pakowanie kreatywne nie musi oznaczać droższego nakładu finansowego. Często jest to jedynie kwestia dobrego pomysłu, który może zacząć budować pewną sferę twojego wizerunku firmowego.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz