Riwiera Turecka – raj na wyciągnięcie ręki

Riwiera Turecka rozciąga się w południowej części Turcji, wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego, a do najbardziej znanych regionów turystycznych na jej obszarze należą: Alanya, Side, Belek, Antalya i Kemer. Słońce, bajkowe widoki, egzotyka i wspaniałe dziedzictwo kulturowe co roku przyciągają tu rzesze osób, pragnących spędzić niezapomniany urlop w raju.

Reklama

Najdalej wysunięty na zachód region na Riwierze to Alanya, urzekająca malowniczym krajobrazem, błękitną wodą oraz zabytkami, w których drzemią tajemnice z przeszłości. Najpopularniejszą plażą jest tutaj plaża Kleopatry, szeroka kusząca miękkim, mieniącym się w blasku słońca piaskiem. W Alanyi istnieje także możliwość uprawiania sportów wodnych. Zwiedzając region warto wybrać się na wycieczkę do ruin średniowiecznego zamku Alanya Kalesi, który położony jest na wzgórzu, w największym kurorcie – mieście Alanya. Średniowieczna twierdza znajduje się również w miejscowości Alara. Do najbardziej znanych ośrodków w regionie należą także Okurcalar i Konakli – zobacz „Turcja wczasy” na Turcja.com.pl

Co jeszcze warto zobaczyć w trakcie urlopu na Riwierze Tureckiej?

Chętnie odwiedzanym przez turystów regionem jest też Side, znajdujące się pomiędzy Alanyą i Belek. Czysta błękitno-turkusowa woda, piaszczyste plaże oraz szczyty Taurusu tworzą zapierający dech w piersiach krajobraz. Do największych atrakcji regionu należy ogromny antyczny teatr w miejscowości Side; łaźnia i sala targowa w Seleukeja oraz bazar w miejscowości Manavgat, która słynie także z ogromnych wodospadów. Najpopularniejszymi kurortami w regionie są: Side, Kumkoy oraz Colakli.

Położony między Altalyą i Side region Belek to raj dla miłośników słonecznych kąpieli, zwiedzania, a także życia nocnego i sportu. W miejscowości Asendos zobaczyć można dobrze zachowany starożytny amfiteatr. Osoby wrażliwe na piękno przyrody powinny zaś wybrać się do Parku Przyrody Kanion Koprulu. Największym kurortem jest miasto Belek znane z najlepszych na świecie pól golfowych.

Miłośnicy błogiego relaksu mogą się również udać na urlop do Antalyi, która kusi bajkowymi plażami. Najpopularniejszymi z nich są bez wątpienia Lara i Konyaalti. Liczne tawerny, restauracje i klimatyczne kawiarnie sprzyjają wypoczynkowi. Antalya to raj dla rodzin z dziećmi, gdyż zlokalizowane są tu trzy duże Aquaparki. Moc wrażeń znajdą również miłośnicy adrenaliny i sportów wodnych. Najlepsze miejsca do nurkowania posiada pobliska wyspa Dove. Istnieje także możliwość raftingu w Kanione Koprulu. Największe kurorty Alanyi to: miasto Alanya, Perqe oraz Sillyon.

Dużo atrakcji czeka również turystów w regionie Kemer. Pozostałości po starożytnym świecie, dzika natura, festiwale oraz rejsy sprawiają, iż nie sposób się tutaj nudzić. Najpopularniejszymi kurortami w regionie są: Kemer, Camyuva i Tekirova.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem mogą również wybrać się na położoną niedaleko Riwiery turecko-grecką wyspę Cypr.

Autor: Turcja.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz