Różnica między kredytem samochodowym a leasingiem

Samochód jest jednym z najczęściej używanych środków komunikacji. Nic dziwnego, skoro zapewnia nam wygodę oraz zapewnia zdecydowanie szybsze dotarcie do celu niż w przypadku komunikacji miejskiej. Pytanie tylko, co zrobić jeżeli nie posiadamy wystarczającej sumy pieniędzy na zakup auta? Czy warto zaciągać kredyt oraz na co powinniśmy zwracać uwagę?

Reklama

Rosnąca popularność leasingu

Jeżeli nie posiadamy wystarczającej sumy kapitału na zakup samochodu, najczęściej rozważamy podjęcia pożyczki. Pamiętajmy jednak, że nie jest to jedyne rozwiązanie na kupno nowego samochodu. Możemy również skorzystać z leasingu, który posiada wiele zalet. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się, czym on w zasadzie jest oraz w jaki sposób możemy wybrać najlepszą opcję dla nas.

Leasing to taka umowa, w której leasingodawca użycza leasingobiorcy samochód na pewien okres. W ten sposób możemy uniknąć skomplikowanej procedury m.in. badania naszej zdolności kredytowej. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają historii kredytowej lub po prostu nie są z niej zadowoleni. Taki sposób posiada również inne korzyści. Podejmując samochód na leasing, możemy liczyć na znikome zaangażowanie naszego kapitału. Nie musi obawiać się wygórowanych kwot wkładu własnego. Dodatkowo takie umowy posiadają bardzo zoptymalizowane obciążenia podatkowe.

Kredyt samochodowy

Banki bardzo chętnie udzielają pożyczek na samochód, dlatego warto zapoznać się z ich możliwościami. Aktualnie możemy spotkać się z bardzo ciekawymi ofertami, których oprocentowanie zaczyna się od 3,99%, natomiast okres kredytowania wynosi najczęściej do 10 lat. Natomiast wartość kredytu zależna jest od ceny samochodu, jego wieku oraz okresu kredytowania – im dłuższy okres, tym niższe raty miesięczne. Dodatkowo warto posiadać odłożony kapitał na wkład własny, co umożliwi nam wynegocjowanie lepszej umowy oraz szybszą spłatę kredytu. Dodatkowo możemy skorzystać z zabezpieczenia kredytu, które najczęściej oznacza zastaw samochodu lub cesji praw o ubezpieczenia AC. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest otrzymanie korzystniejszych warunków kredytu.

Szczegóły ofert kredytów samochodowych można znaleźć na polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-samochodowych

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz