Skuteczna kontrola paliwa

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą i jest wyposażony we flotę samochodową doskonale wie, jak wiele środków miesięcznie potrzeba na zakup paliwa. A w dobie kryzysu i ciągłych oszczędności każdy poszukuje sposobów na zmniejszenie ilości generowanych wydatków. W tym przypadku na pewno przyda się monitoring paliwa, którego zadaniem będzie wychwycenie wszelkich wahań i ewentualnych upustów paliwa przez nieuczciwych pracowników, którzy w ten sposób pragną dorobić sobie do pensji, oszukując tym samym własnego pracodawcę, narażając go na większe koszta.

Reklama

Skuteczny monitoring paliwa pozwala na uzyskanie niekiedy całkiem sporych oszczędności. Jest możliwy do dokonania poprzez homologowane, jak i cyfrowe sondy paliwa, które umożliwiają ściągnie rzetelnych pomiarów, a także ilości tankowanego paliwa, wykazanie średniego spalania w litrach, jak i wykazanie czy i w jakiej ilości dochodzi do upuszczeń paliwa. Przyjmuje się, że tego rodzaju monitoring paliwa oparty na systemie GPS pozwala na uzyskanie aż 40 procentowych oszczędności, a sam koszt zakupu odpowiednio przeznaczonych do tego urządzeń pozwala na szybkie odzyskanie zainwestowanych środków. Według najnowszych badań wynika, że wielu przedsiębiorców, którzy wdrożyli ten system we własnej firmie i efektywnie nim zarządza nie tylko wypracowuje konkretne oszczędności, ale również ma stały nadzór nad gospodarką paliwową. Można w ten sposób określać najkrótsze trasy dla kierowców z transportu logistycznego czy też przedstawicieli handlowych, które oczywiście bezpośrednio przekładają się na uzyskiwanie oszczędności. To nie koniec zalet, jakie niesie za sobą monitoring paliwa. Dodatkowo ustalenie krótszych tras umożliwia skrócenie czasu dostawy produktów, jakie mają trafić w ręce odbiorców, co oczywiście wpływa również na wypracowywanie dobrej opinii o firmie. Ponadto tego rodzaju rozwiązania w całości eliminują niepotrzebne przebiegi pojazdów, które również nie mają dobrego wpływu na możliwość wypracowywania oszczędności. Jak zatem widać dzięki monitoringowi paliwa GPS w bardzo krótkim czasie zwraca się przedsiębiorcom koszt jego zakupu, a sam system jest na tyle funkcjonalny i prosty w obsłudze, że jego posługiwanie się jest wręcz intuicyjne.Wystarczy krótkie szkolenie z odpowiednio wykwalifikowaną do tego osobą, aby szybko pojąć i zrozumieć techniki jego wykorzystywania. Cała procedura stosowania tej techniki opiera się na wybraniu konkretnego pojazdu, ustalenia jego czasu oraz wygenerowaniu stosownych danych.

Jak pokazują statystyki, już godzina dziennie pracy z monitoringiem paliwa GPS pozwala na istotne zwiększenie wydajności pracowników, zaplanowania im najkrótszych tras i usprawnienia innych procesów, co w połączeniu wyraźnie zmniejsza ilość generowanych przez dane przedsiębiorstwo kosztów, kształtujących się na poziomie 40 procent rocznie. Uzyskane w ten sposób środki firma może przeznaczyć na zakup nowych inwestycji, na które jak dotąd brakowało funduszy.

Stopka autorska: http://tronik.pl – monitoring paliwa

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz