Soundbar – godny następca kina domowego

Jesteś kinomaniakiem, a jakość dźwięku i obrazu ma dla ciebie kluczowe znaczenie podczas filmowego seansu? Jeśli zawsze marzyłeś o kinie domowym, ale z różnych przyczyn nie mogłeś go mieć, soundbar może być dla ciebie doskonałym rozwiązaniem.

Reklama

Podczas, gdy nowoczesne telewizory oferują coraz bardziej zaawansowane funkcje związane z obrazem, a dobry sprzęt działający w rozdzielczości HD, UHD, 4K to już niemal standard, łatwo zapomnieć o tym, że nie zawsze doskonała jakość wizji stanowi jednocześnie gwarancję równie perfekcyjnej fonii. Dlatego do nowoczesnego telewizora warto niekiedy dokupić zestaw kina domowego lub soundbar. Kiedy ta druga opcja jest lepszym pomysłem?

Jakie są zalety soundbaru?

Głównymi zaletami tego systemu głośników są: doskonała jakość dźwięku oraz walory estetyczne. Bezprzewodowe głośniki, które łączą się z odtwarzaczem Blu Ray oraz z telewizorem bez sieci kabli, a z pomocą łączności Bluetooth, wyglądają zwyczajnie o wiele lepiej niż okablowanie widoczne w całym pokoju.

Sam soundbar i głośniki mają często elegancki, nowoczesny wygląd, pasujący do każdego wnętrza i pięknie współgrający z nowoczesnym designem dostępnych w sklepach telewizorów. Nie można też zapominać o jakości dźwięku, która wiąże się z korzystaniem z takiego sposobu nagłośnienia. W sklepach znajdziesz modele pozwalające imitować dźwięk przestrzenny. Większość soundbarów pracuje w standardzie pozwalającym na odtwarzanie dźwięku w jakości surround. Podczas zakupu zwróć też uwagę, czy soundbar ma funkcję poprawy jakości dźwięku lub możliwość regulacji tonów wysokich i niskich.

 Jaki soundbar wybrać?

Najpopularniejsze na rynku są obecnie, idealnie współpracujące z odtwarzaczem Blu Ray, głośniki Samsung. Soundbar Samsung HW-J8500R oraz Soundbar Samsung HW-J7500R cenione są za ponadczasowy design, który idealnie pasuje do zakrzywionych telewizorów 4 K.

Głośniki Samsung zapewniają trójwymiarowy dźwięk wysokiej jakości. Soundbar i głośniki Samsung należą do najlepiej sprzedających się urządzeń tego typu, jednak nie wyczerpują one rozwiązań, które znajdziesz na sklepowych półkach. Doskonały sprzęt podobnej klasy to: Sonos Playbar, Yamaha YAS-105 oraz Onkyo LS-T10.

Jeśli szukasz głośników, które łączą dobrą jakość z niewielkimi rozmiarami, trafnym wyborem będzie Yamaha YAS-101. Podczas zakupu sprawdź też, czy soundbar łatwo łączy się z innymi urządzeniami – na przykład wykorzystując technologię NFC (Near Field Communication). Taką możliwość oferuje na przykład Sony HT-RT3. Przydatne może być też łącze Łącze HDMI ARC (Audio Return Channel). Pozwala ono przesyłać do głośników sygnał audio ze wszystkich urządzeń podłączonych do telewizora, bez podłączania dodatkowego przewodu.

Ciekawe rozwiązanie oferują głośniki Samsung. Dzięki aplikacji mobilnej na smartfony i smartwatche możesz łatwo sterować dźwiękiem nie tylko z telewizora, ale i z innych źródeł – na przykład muzyki odtwarzanej streamingowo ze stron internetowych.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz