„Moda przemija, styl pozostaje” – to jedno z bardziej znanych powiedzonek przypisywanych legendarnej francuskiej projektantce, Coco Chanel.
Zmierzenie się z trendami wyznaczonymi przez kreatorów mody jeszcze kilkanaście lat temu wymagało mocnego indywidualnego poczucia smaku i samokrytycyzmu, by ubrać się modnie i korzystnie zarazem. Dzisiaj indywidualny zmysł modowy przedstawia się jako proste narzędzie, którym może posługiwać się każda pani – rzecz wymaga jednak ćwiczeń.
Zajęcia ze sztuki kreowania swojego wizerunki bazują na kilku obszarach problematycznych. Pierwszym jest analiza kolorystyczna, dzięki czemu osoba szkoląca się zyska wiedzę, jakich zestawień kolorystycznych powinna unikać, a które barwy podkreślą jej typ urody. Podręcznikowo wyróżnia się cztery typy kobiecej urody, przenosząc to następnie na grunt różnic pomiędzy czterema porami roku. I tak, pani jesień doskonale czuje się w brązach i zieleni oraz pudrowym różu. Pani wiosna rozbłyśnie w pełni, gdy założy sweter w odcieniach głębszego różu, delikatnej żółci, fioletów i błękitów. Kwestia ta przekłada się następnie na sztukę robienia makijażu. Kolejnym zagadnieniem tematycznym dla kursantek jest świat tkanin i deseniów, w zakresie doboru materiałów i problemów z ich noszeniem. Wreszcie, każda modna pani musi sobie radzić z doborem dodatków, czyli wiedzieć, jakie torebki damskie i szaliki są odpowiednie dla danego stroju. Szkolenia instruują ponad to z zasad tworzenia dresskodu i podpowiadają, jak dbać o urodę w warunkach permanentnego braku czasu.
Oczywiście, do udziału w takich kursach zachęcane są zwłaszcza te panie, które z racji pełnienia obowiązków służbowych muszą odpowiednio dbać o wygląd. Dotyczy to zwłaszcza stanowisk publicznych i sytuacji pojawiania się w mediach. Z porad ekspertów od wizerunku coraz chętniej korzystają panie o zróżnicowanym statusie materialnym i zawodowym. Powód może być chociażby taki – coraz więcej osób pojawiających się w mediach jest „na cenzurowanym” z powodu swojego wizerunku, w związku z tym na znaczeniu zyskuje kwestia stylu i stylizacji. Coraz więcej konwencji z nurtu bezpiecznych rozwiązań modowych jest przełamywanych w imię zabawy modą. Przykładem jest tu zasada utrzymania butów i torebki damskiej w tej samej tonacji kolorystycznej. Okazuje się, że niektóre fasony, jak i materiały doskonale znoszą tą żelazną regułę, bez uszczerbku dla poczucia estetyki, a wręcz przeciwnie. Nawet plecaki mogą zastąpić torebki damskie, jeśli projektant wykazał się pomysłowością w swojej dziedzinie.
Stopka autorska: torebki damskie – http://torbi.pl
Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!