Święta z ołówkiem w ręku – jak zaoszczędzić na zakupach

Okres świąteczno – noworoczny to magiczny czas, który kojarzy się z ciepłem domowego ogniska i chwilami spędzanymi z rodziną. Jak przygotować przyjęcie bożonarodzeniowe mimo ograniczonego budżetu? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Reklama

Nawet, jeśli zakupy zawsze robisz z ołówkiem w ręku, nie stresuj się. Udane święta wcale nie musza kosztować fortunę. Wystarczy tylko z głową zaplanować wszystkie działania i odpowiednio wcześnie przystąpić do przygotowań. Twoje święta będą nie tylko udane, ale też tanie!

Kupuj w Internecie

Podczas wizyty w sklepie stacjonarnym, nie masz realnej szansy na sprawdzenie, czy oferta sprzedawcy jest atrakcyjna w porównaniu do asortymentu innych sklepów. Robiąc zakupy w Internecie, możesz natomiast porównać ceny poszczególnych e-sklepów. Ceny artykułów dostępnych w sklepach online możesz także sprawdzić za pomocą porównywarek, na przykład Skąpiec czy Ceneo.

Dokładnie analizując ofertę poszczególnych sprzedawców, na pewno nie przepłacisz. Zakupy w Internecie możesz zrobić w dogodnym dla ciebie momencie – wracając z pracy, w przerwie na lunch albo wieczorem, spokojnie siedząc w domu. Kupując bez emocji, unikniesz pośpiechu i impulsywnych decyzji.

Dobrze wybierz sklep

Internet jest bogaty w różnorodne rankingi dotyczące supermarketów online. Uważnie wybierając sprzedawcę, unikniesz nerwów i straconych pieniędzy. Badania wskazują, że bez obaw można w nich także produkty spożywcze o krótkiej przydatności do spożycia, na przykład warzywa i owoce.

W tegorocznym rankingu sklepów online najlepsze noty zebrały Alma, Auchan oraz Frisco. Opinie ekspertów zostały oparte o takie kryteria, jak elastyczność sposobów płatności i dostawy, jakość i dostępność asortymentu. Najlepsze noty za jakość dostarczonych produktów i sposób ich zapakowania dostał sklep Frisco. Opinie pozytywne dostały tez Alma, Tesco i Auchan. Jeśli chodzi o  elastyczność godzin dostawy, najlepiej wypadały Piotr i Paweł i Frisco. Opinie internautów znajdziesz także na forach internetowych i w mediach społecznościowych.

Uważnie korzystaj z promocji

Podczas zakupów w supermarketach klienci często dają się ponieść fantazji. Korzystają na przykład z promocji w rodzaju „do 5 litrów oleju 6 gratis” lub „kup 12 kg cukru, a kolejne dostaniesz za pół ceny”.

Jeśli akurat planowałeś zrobienie tego typu zapasów, taka promocja pomoże ci zaoszczędzić. Jeśli jednak 6 litrów oleju będziesz zużywać przez następne 2 lata, to tak naprawdę wcale nie zaoszczędzisz realnych pieniędzy, a jedynie wydasz więcej, niż zamierzałeś.

Nie kupuj w ostatniej chwili

Jeśli zakupy odłożysz na ostatni możliwy moment, możesz być pewny, że przepłacisz. Dlatego tak bardzo istotna jest starannie sporządzona lista zakupów. Co z tego, że wszystkie artykuły spożywcze kupisz w atrakcyjnych cenach w dyskoncie, jeśli w ostatniej chwili okaże się, że jeden kluczowy, zapomniany produkt musisz kupić w drogim osiedlowym sklepiku? Zastanów się dobrze, co chcesz ugotować i przeanalizuj, jakie artykuły spożywcze mogą się do tego przydać. Mając ułożony plan, unikniesz niespodzianek.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz