„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie…

…jako smakujesz, aż się zepsujesz” pisał Jan Kochanowski. Ta stara prawda każe nam się zatrzymać na chwilę i zastanowić nad tym, jak traktujemy swoje ciało. Czy na pewno jem zdrowo? Kiedy ostatni raz się badałem? Czy ktoś w mojej rodzinie zapadał na choroby o podłożu genetycznym?

Reklama

Szpitale przepełnione są pacjentami, którzy ‘czuli się zdrowo’, albo ignorowali pierwsze objawy toczącej ich choroby. A wystarczy tak niewiele, aby uniknąć długiego leczenia. Najlepszą formą jest najzwyklejsze w świecie zapobieganie. Każdy z nas powinien dwa razy w roku wykonać podstawowe badania morfologiczne krwi i moczu. Są one bezpłatne, szybkie i bezbolesne. Zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu najszybciej zaczynają rzutować właśnie na skład krwi i wydalanego moczu. Dalsze, specjalistyczne badania umożliwią znalezienie przyczyny takiego stanu i pozwolą zdusić chorobę w zarodku.

Co jeszcze można zrobić, aby poprawić swój stan zdrowia? Oprócz prowadzenia higienicznego trybu życia możemy wspomagać się suplementami diety. Na rynku farmaceutycznym jest szeroki wybór suplementów i leków bez recepty wszelkiego rodzaju- uzupełniających niedobory witamin, minerałów, na alergię, wzmacniające oczy, na włosy i paznokcie, przeziębienia, rumień, bezsenność, obniżony nastrój, usprawniające działanie jelit, poprawiających kondycję serca, pamięć, odporność i wiele, wiele innych. Przed zakupem warto zasięgnąć opinii naszego lekarza oraz dokładnie przeczytać ulotkę. Któż jednak chciałby zawracać farmaceucie głowę czytaniem opisów każdego leku, kiedy kolejka za nim się wydłuża. Lepiej ze spokojem w domu zapoznać się ze składem leku i przeciwskazaniami do jego zażywania. Oszczędzimy czas i pieniądze na ewentualnym, nietrafionym zakupie. Każda dobra apteka on-line segreguje lekarstwa na kategorie i dołącza dokładny opis każdego preparatu.

Nie wolno używać żadnych leków, nawet tych dostępnych bez recepty, jeżeli podejrzewamy u siebie poważną chorobę. Takie leczenie na własną rękę przyniesie naszemu organizmowi więcej strat, niż pożytku. Cięższe schorzenia muszą być leczone środkami zapisanymi przez specjalistę.

Stopka autorska: aptekainternetowa24.pl – apteka on-line

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz