Warto mieszkać i pracować we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska, to obok Warszawy i Krakowa, miasto o najbogatszej tradycji w Polsce i o bardzo dogodnym położeniu. Jest to także najchętniej odwiedzana przez Polaków miejscowość i to nie tylko podczas wakacyjnych wycieczek. Wrocław ma nam wiele do zaoferowania przez cały okrągły rok.

Reklama

 Moc atrakcji dla każdego

Przyjezdni są najczęściej szczególnie zainteresowani bogatą architektura historyczną, należącą do klejnotów europejskiego dziedzictwa kulturowego. Najchętniej odwiedzanymi miejscami są niezmiennie: archikatedra św. Jana Chrzciciela, ratusz, rynek, pałac królewski czy monumentalna katedra św. Marii Magdaleny. Panorama Racławicka to również obowiązkowy punkt zwiedzania, dla wszystkich przyjeżdżających po raz pierwszy do Wrocławia. Oczywiście dla zwiedzających o mniej tradycyjnych zainteresowaniach także nie zabraknie tu ciekawostek i atrakcji, do których z pewnością można zaliczyć Park Szczytnicki, Halę Stulecia czy też sławny wrocławski ogród zoologiczny.

Wspaniałe miejsce do pracy i życia

Dzięki swojemu dogodnemu położeniu, sprawiającemu, że ze stolicy Dolnego Śląska jest bardzo blisko nie tylko w góry, ale i do naszych południowych i zachodnich sąsiadów, wrocławianie raczej nie narzekają na problemy z zatrudnieniem, a przynajmniej nie tak jak pozostali mieszkańcy Polski. W prasie i w lokalnych internetowych serwisach ogłoszeniowych publikowane są codzienne nowe liczne oferty pracy, i to praktycznie z każdej branży (od handlu i sprzedaży, po pracę dla informatyków). Warto także wziąć pod uwagę statystyki, które pokazują, że we Wrocławiu, ze względu na obecność dużych krajowych i zagranicznych inwestorów, zarabia się znacznie lepiej niż w innych regionach. To kolejny powód by tu pracować i mieszkać na stałe.

Wrocław to również miasto studenckie z wieloma prestiżowymi uczelniami (Uniwersytet Wrocławski, SWPS, Uniwersytet Ekonomiczny, Wyższa Szkoła Humanistyczna) i z długą tradycją edukacyjną. Jak głosi hasło promujące Wrocław, jest on również, a raczej przede wszystkim, miastem spotkań, głównie związanych ze sztuką. Kalendarz wrocławskich wydarzeń kulturalnych co roku wręcz pęka w szwach od ciekawych wystaw, przeglądów teatralnych i filmowych, konkursów i festiwali.

Dodatkowym atutem jest bliskość granicy z Niemcami i Czechami oraz gór, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – spokojny odpoczynek lub atrakcje w stylu sportów zimowych.

Stopka autorska: ogloszenia.wroc.pl – oferty pracy