Doskonalenie osobiste, czy warto?

Coraz częściej martwimy się o nasze kwalifikacje, czy są wystarczające, czy posiadamy odpowiednie kwalifikacje, czy nikt za chwilę z wyższymi kompetencjami nie zajmie naszego miejsca. Powinniśmy odłożyć zmartwienia na bok i zrobić coś, co wykreuje nas na wyższą poprzeczkę ot, taką nie do przeskoczenia.

Reklama

Po prostu się rozwijaj, wciąż i wciąż.Przede wszystkim muszę polecić języki obce choć pewnie słyszysz to po raz setny to odpowiedz sobie na pytanie, czy robisz postępy w gramatyce, czy poszerza się zakres słownictwa? A może warto przemyśleć naukę nowego języka, wbrew pozorom na to nigdy nie jest za późno. Poza tym ucząc się języka zagranicznego bardzo ćwiczymy naszą pamięć i oczywiście rozwijamy nasze możliwości, nie tylko w czasie podróży, ale i w pracy. Pamiętaj, im bardziej orientalna mowa, tym lepiej.

Taniec. Chyba nic tak nie rozwija artystycznych zmysłów jak pląs na parkiecie pod okiem profesjonalisty. Aktywnie spędzasz czas i równocześnie wypoczywasz. Obawiasz się, że pozycja, której nie zamieścisz w CV to strata czasu? Nic bardziej mylnego, niejednokrotnie będziesz mieć okazję nie tylko pochwalić się zdobytymi umiejętnościami, ale jednocześnie- jak już miałam okazję wspomnieć- wykorzystać zmysły, które dzięki owym zajęciom zostaną wyostrzone. Podobnie stan rzeczy wygląda, gdy gramy na instrumentach muzycznych. Powiększamy nie tylko naszą abstrakcję, ale wrażliwość, wyczucie subtelności, delikatności. Muzyka w naszym życiu odgrywa ogromną rolę, nie możemy o tym zapominać.

Kursy manualne, na przykład fotografia, kosmetologia, fryzjerstwo. W zależności od tego, czym zajmujesz się na co dzień, umiejętności te mogą przydać Ci się w różnym stopniu. Która z nas nie marzy o tym, by samodzielnie móc zrobić sobie profesjonalny makijaż, czy uczesać na uroczystą kolację? Jeżeli marzysz o wiedzy specjalistycznej, to dobrą sugestią jest na przykład turnus logopedyczny, lub kurs charyzmy (której naprawdę można się nauczyć!), którego zalet chyba nie trzeba przedstawiać, niemal każdy marzy o tym, by swoją mową zachwycać słuchaczy.

Edukacja jest ważna. Sprawia, że sensownie dysponujemy swoim czasem i ciągle się rozwijamy. Podobno nie używane organy zanikają i niestety jest w tym pierwiastek prawdy. Jeśli nie dokształcamy swojej sprawności językowej, po pewnym okresie zapominamy podstawowy frazy. Jeżeli po kilku miesiącach wracamy do uprawiania danej dyscypliny sportowej, nie jesteśmy tak wydajni jak poprzednio. Jednak nie należy się z tego powodu zniechęcać, musimy pogłębiać zasób wiedzy i wykorzystywać siebie poszerzać horyzonty.

Stopka autorska: instytutlogopedyczny.pl – turnus logopedyczny

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz