Namioty jednoosobowe czy wieloosobowe?

Latem wiele osób decyduje się na spędzanie swojego wolnego czasu możliwie jak najbliżej przyrody. Dlaczego więc nie pokusić się o kemping w atrakcyjnym i spokojnym miejscu? Podróżowanie z namiotem staje się coraz popularniejszą formą rozrywki oraz odpoczynku. Gwarantuje także niesamowite wrażenia, szczególnie jeżeli wszystko odbywa się zgodnie z planem.

Reklama

Warto więc zadbać o to, aby przynajmniej najważniejsze elementy kempingu były dopięte na ostatni guzik. Jednym z nich jest zadbanie o odpowiednie namioty. W sklepach można spotkać ich całkiem sporo, szczególnie wiosną oraz latem, jednak nie oznacza to, że wszystkie z nich będą znakomicie spełniać wymagania wszystkich osób. Z tego też względu warto je wybierać tylko i wyłącznie po dokładnym zapoznaniu się z ich właściwościami i wymiarami. Jedną z najważniejszych cech, jaką charakteryzują się namioty, jest ich rozmiar. Błędne byłoby stwierdzenie, że czym większy namiot, tym lepiej. Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i możliwości. Jeżeli zamierzamy przede wszystkim podróżować i spędzać czas samodzielnie, warto zainwestować swoje pieniądze w dobry namiot jednoosobowy, charakteryzujący się dość małymi rozmiarami, jednak ważący zdecydowanie mniej niż namioty wieloosobowe. Posiada to ogromne znaczenie, jeżeli chcemy każdego dnia pokonywać pieszo dość spore dystanse. W takich sytuacjach każdy kilogram na plecach odgrywa ważną rolę.

Namiot dla jednej osoby waży niewiele, a potrafi zagwarantować bezpieczne miejsce na spędzenie nocy.  Istnieje jednak przynajmniej kilka sytuacji, podczas których namioty wieloosobowe sprawdzają się o wiele lepiej. Jedną z nich są przede wszystkim wspólne wypady z rodziną i znajomymi za miasto, zarówno na pole campingowe, jak i prywatne działki, które mogą być wykorzystywane do biwakowania. W takiej sytuacji najchętniej wybierane są namioty dla co najmniej dwóch osób. Niektóre osoby uważają nawet, że im więcej osób może pomieścić się w danym namiocie, tym lepiej. Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań oraz od możliwości wspólnego spędzania czasu. Warto uwzględnić to już wcześniej, podczas zapoznawania się z ofertą namiotową poszczególnych producentów. Dzięki temu można dokonać wyboru, który zagwarantuje radość i satysfakcję przez bardzo długi okres czasu w rozmaitych sytuacjach.

Stopka autorska: intravel.pl – namioty

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz