Ubrania do pracy – ile to kosztuje ?

Każda osoba posiadająca firmę wie jak ciężko jest nad wszystkim panować, zaczynając od sprawnie działającej kadry pracowniczej po realizacje zamówień. A jeżeli mówimy już o pracownikach musimy też wspomnieć o ich wyglądzie, ponieważ to oni najczęściej mają kontakt z potencjalnym klientem i od tego może zależeć czy ktoś będzie chciał z nami współpracować.

Reklama

renthoffSkupiając się na wyglądzie pracowników musimy zwrócić uwagę na ich dzież roboczą oraz sam wygląd zewnętrzny. Ponieważ każdy człowiek w dużej mierze najpierw zwraca uwagę na wygląd, a dopiero potem na całokształt osoby. Dlatego musimy sobie zdać sprawę jak ważny elementem jest wygląd naszego pracownika.

Ile to kosztuje?

Istnieją firmy na rynku, które dbają o to by pracownik zawsze wyglądał odpowiednio. Ponieważ możemy się zastanowić, jak by to wyglądało w praktyce gdybyśmy chcieli sami „ubrać” naszego pracownika. Policzmy ile średnio musielibyśmy wydać na jedną osobę :

  • Spodnie – 80 zł
  • Bluza/Kurtka-110 zł
  • T-shirt – 30 zł
  • Rękawice – 40 zł
  • Akcesoria (kask, nakolanniki, pasek monterski i inne ) – 40 -70 zł

Są to ceny przybliżone, ponieważ każdy sklep może mieć inny cennik i niekiedy oferować dodatki w formie naszywek z logo firmy czy imieniem i nazwiskiem pracownika. Patrząc na powyższy spis możemy szybko uznać, że cena ubrania jednego pracownika w taki strój roboczy wynosić nas będzie od około 230-270 złotych. I teraz pomyślmy ile posiadamy w firmie takich pracowników, którzy będą potrzebować taką odzież roboczą ? Kwoty robią się pokaźne i nie każdego będzie stać też na zakupienie kilku zmiennych odzieży dla pracownika, (bo chyba nie będzie chodził ciągle w jednym ubraniu, ponieważ kiedyś trzeba będzie go wyprać). Dlatego też sam kiedyś natknąłem się na firmę, która świadczyła usługi z zakresu prania, ale również wypożyczania odzieży roboczej co jest na pewno dla niektórych powód do namysłu.


Czym to się je?

Głównie firmy tzw. pralnie odzieży roboczej są rozmieszczone w każdym większym mieście, a co za tym idzie jest do nich dobry dostęp. Niektóre z nich posiadają w swojej ofercie nie tylko samo pranie, ale również różne drobne artykuły BHP. Warto też zainteresować się czy dana firma nie posiada też transportu, ponieważ wtedy nie musimy się martwić o dostarczanie brudnych rzeczy do prania, a jedynie będziemy mieli np. kontener w zakładzie pracy i brudna odzież robocza będzie wymieniana na czystą.

Warto więc rozglądnąć się za taką firmą, ponieważ jest to dla Nas zaoszczędzenie nie tylko czasu ale tez i pieniędzy, a przecież pracownik to wizytówka całej firmy ale także i Nas samych.

Stopka autorska: Wynajem i serwis odzieży roboczej Renthoff –  www.renthoff.pl .

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz