W jakiej bieliźnie uprawiać sport

Kobiecy biust przesuwa się już w trakcie delikatnego truchtu, a nawet szybszego marszu. Skutki działania grawitacji mogą być nieprzyjemne, ponieważ stałe rozciąganie skóry powoduje, że delikatne tkanki w końcu zostają trwale uszkodzone. Osłabione więzadła sprawiają, że biust przestaje być jędrny i odkształca się. Na szczęście, możemy w znaczny sposób złagodzić ten proces. Dobrze dopasowany, sportowy stanik pomoże zachować piersiom zdrowy i ładny wygląd, choć już wyrządzonych szkód nie naprawi. Dlatego o dobrą bieliznę trzeba zatroszczyć się jak najszybciej.

Reklama

Na rynku dostępne są różne rodzaje biustonoszy sportowych, które są dostosowane do intensywności ćwiczeń fizycznych. Z tego powodu należy wybierać takie modele, które pasują do dyscypliny, którą uprawiamy. Oprócz konkretnego typu stanika istotny jest również jego rozmiar. Nawet najdroższe biustonosze sportowe nic nie zdziałają, jeżeli będą zbyt duże, lub zbyt małe. Bielizna nie może uciskać, sprawiać bólu, swobodnie wisieć, ocierać. Biustonosz powinien zapewniać komfort i dobrze podtrzymywać biust. W niektórych wypadkach powinien również spłaszczać piersi, aby nie przeszkadzały w trakcie wykonywania ćwiczeń. Dobrze podtrzymany biust to także wytchnienie dla kręgosłupa właścicielki. Dzięki dobrze dopasowanej bieliźnie przestajemy się garbić, trzymamy prawidłową postawę, a bóle pleców znikają.

Najważniejszym elementem wygodnego biustonosza sportowego jest elastyczny, stabilny, szeroki pas, dzięki któremu biust będzie pozostawał na swoim miejscu. Nie może unosić się w kierunku łopatek i powinien tworzyć jedną linię z fiszbinami. Podczas przymierzania stanika należy zwrócić uwagę, czy nie tworzą się nad miseczkami i wokół nich wybrzuszenia. Owe „górki” zniekształcają pierś, a nawet mogą prowadzić do chorób gruczołów. Niektóre formy nowotworów są spowodowane właśnie stałym uciskiem i drażnieniem tkanki. Zatem, miseczka musi być wystarczająco duża, by zmieścić całą pierś, a przy tym nie może odstawać. Kolejnym, dość istotnym szczegółem są ramiączka. W biustonoszu sportowym najlepiej sprawdzają się dość szerokie i miękkie ramiączka, które nie ocierają podczas wzmożonej aktywności i nie zsuwają się. Pamiętajmy, że muszą posiadać regulację, dzięki której dopasujemy ich długość do własnej sylwetki i potrzeb. Do każdego typu ćwiczeń przeznaczone są inne modele biustonoszy sportowych, zatem egzemplarz, który świetnie sprawdza się podczas joggingu niekoniecznie zda egzamin podczas długich godzin spędzonych na siłowni.

Stopka autorska: http://www.dobrana.pl – biustonosze sportowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz