Wakacje wśród wzgórz Toskanii

W ostatnich latach wielu autorów książek oraz scenariuszy filmowych, swoich bohaterów rozczarowanych życiem, wyprawiało do krainy, która pozwalała odzyskać miłość, radość oraz stawała się inspiracją do śmiałych życiowych zmian. Wspomnianym regionem, stanowiącym tło tychże powieści oraz obrazów filmowych, jest Toskania. Ta włoska kraina w istocie przyciąga przyjezdnych swoim unikatowym czarem. Malownicze pejzaże, sławetne wzgórza, wyrazista architektura miast i miasteczek, stare kamienne domostwa przykryte czerwoną dachówką, otoczone winnicami, malownicze doliny pośród majestatycznych gór, słońce, lokalne biesiady, smakowita kuchnia oraz wina chianti, to tylko niektóre z powodów dla których warto odwiedzić Toskanię. Wyprawa do Toskanii to zatem doskonały pomysł na udane wakacje.

Reklama

Odkryj bogactwa krainy słońca i sztuki

Toskania to region położony w centralnych Włoszech. Graniczy on z Umbrią, Marche, Lacjum, Emilią Romanią, jak również Ligurią. Toskania jest krainą o zdecydowanej przewadze terenów wyżynno-górzystych. Niziny znajdują się jedynie w okolicach wybrzeża oraz w dolinach. Pobyt w tymże regionie pozwoli nam cieszyć się słońcem, widokiem różnorodnej roślinności, gajów oliwnych, malutkich miejscowości złożonych z kilku gospodarstw, gór Apenin oraz rzeki Arno. Duże znaczenie ma również tutejsza kultura, przyjaźni dla turystów mieszkańcy, ich lokalne zwyczaje oraz przepyszne specjały. Podczas wakacji w Toskanii, możemy również liczyć na zobaczenie ogromnej ilości zabytków, które z przekonaniem jesteśmy w stanie nazwać perłami światowej architektury. Stolica Toskanii – Florencja, a także Piza czy Siena słyną wręcz z bogactwa dzieł sztuki. Miejscem naszego wypoczynku podczas wczasów w Toskanii, mogą się również okazać piękne nadmorskie miejscowości oraz kurorty. Mają one w zanadrzu wiele turystycznych atrakcji oraz propozycji na aktywny wypoczynek.

Noclegi w Toskanii

Aby w pełni wypocząć podczas naszych wakacji w tym wyjątkowym regionie Włoch, zanim zdecydujemy się na wyjazd, powinniśmy zaplanować swój nocleg w Toskanii. Oczywiście warunki, w jakich zechcemy spędzić swój wymarzony urlop, musimy dostosować do swoich upodobań oraz możliwości. Na rynku istnieje wiele ofert dotyczących noclegów w Toskanii. Jedną z propozycji jest możliwość wynajmu domku lub też apartamentu, który moglibyśmy uczynić swoją przystanią na wybrany przez nas czas. Więc jeśli szukasz noclegów w Toskanii, sprawdź na www.edom.pl/noclegi/it/704/toskania-wlochy. Serwis ten daje możliwość rezerwacji kwater spośród 400 000 dostępnych propozycji w 39 krajach świata. Korzystając z serwisu edom.pl, możemy również zapoznać się z opiniami innych użytkowników na temat danych domów lub apartamentów wakacyjnych. Warto zatem przejrzeć te oferty, kiedy planujemy wczasy w Toskanii. Udanej podróży!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz