Wire wrapping – biżuteria inna niż wszystkie

Każda kobieta wie doskonale, jak nieprzyjemnym uczuciem jest spotkanie drugiej osoby tak samo lub podobnie do nas ubranej, bądź też posiadającej identyczne dodatki, torebkę, buty, biżuterię. Tymczasem w dzisiejszych czasach masowej produkcji ubrań, butów, torebek i praktycznie wszystkiego, o tego rodzaju niemiłe konfrontacje jest bardzo łatwo. Od pewnego czasu pojawiła się jednak szansa na posiadanie i noszenie zupełnie unikalnej biżuterii, wykonanej techniką wire wrapping.

Reklama

Jest to jedna z najstarszych metod ręcznego tworzenia biżuterii artystycznej, co potwierdzają wykopaliska archeologiczne, dzięki którym odnaleziono biżuterię pochodzącą z 2000 roku pne. Sam termin oznacza zwijanie drutu, a technika wyrobu polega na oplataniu grubszego drutu, z którego konstruuje się tak zwaną bazę, cieńszymi drucikami formowanymi, według uznania, w najróżniejsze kształty. W taką kompozycję wplata się rozmaite dodatkowe elementy, w postaci kamieni szlachetnych czy półszlachetnych, kryształów Swarovskiego, cyrkonii, koralików, ceramiki itd. Wyłącznie od wyobraźni artystycznej twórcy zależy ostateczny rezultat, tak więc biżuteria wytwarzana techniką wire wrapping jest absolutnie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Najczęściej wykorzystuje się różnej grubości druty srebrne, miedziane i złote. Osobom, które dopiero zaczynają swoja przygodę z wyrabianiem biżuterii metodą owijania drutu, poleca się używanie bardziej plastycznych drutów miedzianych. Naturalnie przed przystąpieniem do wykonania wisiorka czy kolczyków, trzeba mieć jakiś zamysł w głowie, czyli projekt wyrobu. Oprócz drutu potrzebne są także odpowiednie narzędzia, różnego kształtu szczypce, palniki, ewentualnie bębenek jubilerski i przede wszystkim dużo cierpliwości, albowiem ta technika wymaga jednak sprawnych rąk, wytrwałości i precyzji. Co prawda w sieci znajdziemy mnóstwo porad i filmów ilustrujących proces wykonywania biżuterii metodą wire wrapping, jednak najściślejsze instrukcje nie w każdym przypadku będą wystarczające.

Nawet jeśli okaże się, że nie mamy odpowiednich predyspozycji do samodzielnego uprawiania rękodzieła, przepiękną i unikalną biżuterię wykonaną techniką wire wrapping można bez problemu kupić. Najważniejsze będzie przecież to, że naszych kolczyków z całą pewnością nie zobaczymy w uszach innej kobiety, biżuteria ta jest bowiem inna niż wszystkie inne ozdoby.

Stopka autorska: Zdjęcie biżuterii wire wrapping dzięki uprzejmości decobazaar.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz